Wyniki Polaków z Mistrzostw Świata ITU w Rotterdamie

Zakończył się Wielki Finał World Triathlon Series w Rotterdamie. Była to najważniejsza impreza dla zawodników startujących na dystansach olimpijskich i sprinterskich. Zawodnicy ci walczyli o tytułu Mistrzów Świata w swoich kategoriach. Na pierwszy ogień podajemy wyniki Polaków w kategoriach U23, junior, paratriathlon PTVI oraz Age Group. 

 

W kategorii U23 reprezentowało Polskę trzech triathlonistów. Kacper Stępniak, Miłosz Sowiński i Paulina Klimas. U mężczyzn Kacper Stępniak uplasował się na 41 pozycji a Miłosz Sowiński na 47. Paulina Klimas zajęła 32 miejsce.

 

Komentarz Pauliny Klimas:
“32 miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata na zakończenie sezonu, sezonu tak niesamowitego, że w tamtym roku nawet o takim nie marzyłam. Ciężka praca i masa wyrzeczeń dały efekty, ale to wszystko nie byłoby możliwe gdyby nie mój trener Zbyszek Gucwa. Dziękuję Ci za sprzęt, treningi, obozy, wszystkie rady, za to, że dzięki Tobie uwierzyłam w siebie i po prostu za wszystko! Na podsumowanie i podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w moje sukcesy przyjdzie czas później a tymczasem mam moje upragnione WAKACJE!!!”
FB Paulina Klimas

 

Rotterdam Klimas i Gucwa.jpg

FB Paulina Klimas

 

Wśród juniorów zawodnicy mieli mniej szczęścia. Zawody ukończyła jedynie Roksana Słupek zajmując 36 miejsce. Upadek na rowerze wyeliminował triathlonistkę z walki o wyższe lokaty. Natomiast Kamil Damentka nie ukończył wyścigu ponieważ złapał gumę na rowerze.

 

Komentarz Roksany Słupek:
“Dla wszystkich, którzy ciekawi są jakie emocje towarzyszą mi po starcie w Mistrzostwach Świata Juniorów.
Kolejne kawałki naskórka na asfalcie, zgodnie z przysłowiem niedługo będę mogła powiedzieć, że jestem triathlonistką!
Teraz na poważnie.
Tuż po starcie gromadził się we mnie ogromny ból, nie był to ból fizyczny, ale taki, który podsuwał mi nieustannie myśl „gdyby”.. przed oczami widziałam jak prawdopodobnie mógłby potoczyć się wyścig „gdyby” nie było kraksy.
Nic tak bardzo nie boli sportowca, jak niesatysfakcjonujący wynik nie z jego winy. Mało jest dyscyplin indywidualnych, w których na wynik zawodnika ma wpływ nie tylko on. Triathlon taki jest, dlatego nigdy przed startem nie będę prognozowała miejsca jakie mogę zająć, jest tu zbyt wiele czynników na które nie mamy wpływu.
Zaraz po starcie ogromny smutek, a teraz jeszcze większa radość!
Wiem, że wszystko co mi się przytrafia jest po coś.
Mówią, że nieudane starty uczą 100% prawdy… Gdyby nie kraksa w Kitzbuehel, nie poradziłabym sobie z tą wywrotką tak jak to zrobiłam wczoraj, wyścig potoczyłby się inaczej, a nauczona przykrym doświadczeniem potrafiłam się szybko zebrać, nie załamać i walczyć dalej bez chwili zwątpienia.
Przez kilka miesięcy trenowania triathlonu nauczyłam się bardzo wielu rzeczy i jestem świadoma jak wiele nauki przede mną. Z tego startu wyciągam jak najwięcej pozytywów, to z czym miałam ogromny problem (przedstartowy stres) uległo poprawie! Kolejny krok w przód i do samego startu można wychwycić u mnie uśmiech, czy jakiś żarcik, co jeszcze niedawno było niemożliwe. Wszystko jest do poprawy, a to dodaje mi sił i motywacji bo wiem, że są spore rezerwy, które w przyszłości mam nadzieję będę coraz lepiej wykorzystywała.
Nie wiem czy jest coś co wychowuje lepiej niż sport… Uwielbiam trudne lekcje systematyczności , bolesne lekcje cierpliwości i pokory, czy lekcje samodzielności, samodyscypliny i samozaparcia. Każde zadanie domowe staram się odrobić.
To jeszcze nie koniec mojego sezonu, ale po najważniejszych zawodach chcę podziękować osobom bez których by mnie tu nie było.
Dziękuje mojej najwspanialszej mamie i całej rodzinie (tej z którą wiążą mnie więzy krwi i tej która i bez tego nią jest) – wy dajecie mi coś czego nigdzie nie można kupić, coś co daje mi siły o 5 rano, jak się wywrócę, czy trening mi źle pójdzie.
Dziękuje trenerowi Piotrowi Netterowi, za to że wziął mnie pod swoje skrzydła, zaraził miłością do triathlonu i nieustannie uczy jak odnaleźć się w tej dyscyplinie, trenerowi Michałowi Siejakowskiemu za każdą rozmowę, pomoc i wskazówki, trenerom którzy nie raz służyli mi wskazówkami i dobrym słowem podczas zawodów i wspólnych wyjazdów Czarek Figuraki Radosław Burza, Tomek Kowalski, Grzegorz Kożuchowski,
Mojemu klubowemu trenerowi Daniel Grzyb, za to że zadbał o mój rozwój, miał do mnie ogrom cierpliwości, zawsze wspierał i wierzył we mnie bardziej niż ja.
Dziękuję osobie dzięki której mam zapewniony sprzęt.
Dziękuje Panu Sylwkowi za wszelką pomoc i uśmiech, dziękuję firmie SISU, która robi dla mnie śliczne stroje kolarskie i nie tylko,
Mogłabym jeszcze długo długo wymieniać komu jeszcze dziękuje, ale każdemu z osobna podziękuje osobiście.
Dziękuje za każdą modlitwę, każdy krzyk na trasie i ściskanie kciuków. To dla mnie naprawdę wiele znaczy. Jeśli kogoś zawiodłam, przepraszam. „Moc w słabości się doskonali” 2 Kor 12, 9”
FB Roksana Słupek

 

Rotterdam Słupek.jpg

FB Roksana Słupek

 

Paratriathloniści startowali na dystansie sprinterski 750-20-5. 163 zawodników walczyło o 12 tytułów mistrzowskich. Najwięcej zgarnęła Wielka Brytania bo aż osiem. Nasza dwójka Łukasz Witecki i Tomasz Domagała, startowali w kategorii PTVI czyli osoba niedowidząca wraz z przewodnikiem. W stawce 12 drużyn zajęli 5 miejsce.

 

Podczas Mistrzostw Świata ITU w Rotterdamie były rozgrywane także wyścigi amatorskie na dwóch dystansach, olimpijskim i sprinterskim. Kategorie wiekowe były podzielone co 5 lat. Najwyższe miejsce Age Group zdobył Grzegorz Zgliczyński, był 5 w kategorii M50-54. W tym roku Wielki Finał przyciągną nieco więcej Polaków w porównaniu do poprzedniej edycji z racji bliskości startu.

 

Rotterdam Zgliczyński.jpg

FB Grzegorz Zgliczyński

U23 mężczyźni – 60 ukończyło
1. Raphael Montoya FRA 01:51:28
2. Dorian Coninx FRA 01:51:32
3. Luke Willian AUS 01:51:48

 

41. Kacper Stępniak 01:57:53
47. Miłosz Sowiński 01:59:06

 

U23 kobiety – 43 ukończyło
1. Tamara Gorman USA 02:05:21
2. Melanie Santos POR 02:05:37
3. Sophie Coldwell GBR 02:05:51

 

32. Paulina Klimas POL 02:14:07


 

Junior kobiety – 63 ukończyło
1. Taylor Knibb USA 01:01:22
2. Kate Waugh GBR 01:01:38
3. Fuka Sega JPN 01:02:05

 

36. Roksana Słupek POL 01:05:24

 

PTVI mężczyźni (paratriathlon – niedowidzący) – 12 ukończyło
1. Dave Ellis GBR 01:05:21
2 Aaron Scheidies USA 01:05:33
3. Vasyl Zakrevskyi UKR 01:07:07

 

5. Łukasz Wietecki, Tomasz Domagała POL 01:07:55


 

Age Group


Dystans sprinterski

M45-49
53. Marek Piekarski

 

M50-54
5. Grzegorz Zgliczyński

 

Dystan olimpijski

M25-29
58. Marek Barczewski
88. Michał Budzanowski

 

M30-34
40. Jakub Kubiński

 

M35-39
100. Paweł Traczyk

 

M40-44
110. Jakub Gorczyca

 

M45-49
43. Sławomir Szurek

 

M60-64
67. Maciej Jędrzejczak

 

Link do pełnych wyników:
http://www.triathlon.org/results/result/2017_itu_world_triathlon_grand_final_rotterdam/309474

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,291ObserwującyObserwuj
431SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze