Wyniki Polaków z ostatniej edycji Ironman Switzerland w Zurychu

23 edycja Ironman Switzerland po raz ostatni odbyła się w Zurychu. W przyszłym roku triathlon przenosi się do miejscowości Thun, około 150 km na południowy zachód. Na tej imprezie odbył się tylko wyścig mężczyzn w kategorii PRO. Jan van Berkel SUI wygrał drugi raz z rzędu Ironman Switzerland. Pokonał brązowego medalistę olimpijskiego z 2004 roku Svena Riederera SUI, który zadeklarował, że to jego ostatni wyścig w kategorii PRO.

Jan van Berkel wyszedł pierwszy z wody (51:38) i prowadził przez prawie cały dystans 180 km na rowerze. Na ostatnim etapie triathlonu triathlonista biegł przez pierwsze 10 km ramię w ramię ze Svenem Riedererem. Jednak to Jan van Berkel miał więcej siły i zdołał utrzymać wyższe tempo do końca wyścigu. Podium zamknął Cyril Viennot FRA.

W ostatniej edycji Ironman Switzerland w Zurychu wystartowało 16 Polaków w kategoriach wiekowych. Najwyższe miejsce zajął Dariusz Drapella, który był 6 w kategorii M60-64 (11:37:36). Najszybszy czas uzyskał Krzysztof Sałatka – 10:06:17, który dał jemu 13 miejsce w kategorii M45-49. Jedyna Polka, która ukończyła ten triathlon to Agata Kasprzyk 14:38:02.