Wystartuj w Radkowie i zdobądź Góry Stołowe!

Garmin Iron Triathlon zawita 19 czerwca 2016 roku do Radkowa. Zawody będą rozgrywane na dystansie 1/4 Ironmana, a także na zdobywającym coraz większą popularność dystansie 1/8 Ironmana. Poza startem indywidualnym w Radkowie, będzie można wystartować na „ćwiartce” w sztafecie, gdzie w jednym zespole ścigają się 3 osoby – jedna płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie.

 

„Radków to urokliwa miejscowość w Górach Stołowych leżąca tuż przy granicy czeskiej. Zawodnicy będą mogli zmierzyć się z licznymi podjazdami na trasie kolarskiej, a także z pofałdowaną trasą biegową. Łączna suma przewyższeń daje nam 1000 m, co sprawia, że radkowski triathlon jest najcięższą ćwiartką w Polsce!” – mówi Filip Szołowski z LABOSPORT Polska. „Dodatkowym atutem zawodów w Radkowie są niezwykle piękne widoki oraz to, że trasa biegowa rozgrywana jest zarówno w Polsce, jak i w Czechach” – dodaje Szołowski.

 

 

Triathloniści wystartują na zalewie w Radkowie i będą mieli do pokonania półtorej pętli o łącznej długości 0,95km w przypadku pierwszego dystansu i jedną pętlę w przypadku dystansu 1/8 Ironman. Następnie na pętlach po 22,5km rozegrany zostanie wyścig kolarski w formule bez draftingu, a bieg odbędzie się na okrążeniach liczących 5,275km.

 

Przypominamy, że cykl Garmin Iron Triathlon w tym roku składa się z pięciu imprez na dystansie 1/4 Ironman oraz 1/8 Ironman. Czas końcowy czterech najlepszych imprez jest sumowany z pozostałymi zawodami z cyklu, dzięki czemu utworzy się ranking najlepszych zawodników. Suma czasów daje potencjalny wynik jaki osiągnęli by zawodnicy na pełnym dystansie Ironman w przypadku osób ścigających się na ćwiartkach i 1/2 Ironman w przypadku triathlonistów rywalizujących na dystansie 1/8 Ironman. Jak co roku etap górski w Radkowie jest obowiązkowy lub jak ktoś nie będzie mógł w nim wystartować, ale ukończy 4 pozostałe imprezy z cyklu, to także zostanie sklasyfikowany w klasyfikacji końcowej, lecz do łącznego czasu z 4 imprez tej osoby zostanie doliczone 5% za nieobecność w tym najcięższym etapie.

 

Terminy cyklu Garmin Iron Triathlon 2016:
22.05.2016 – Etap #1 Piaseczno
05.06.2016 – Etap #2 Ślesin
19.06.2016 – Etap #3 Radków
03.07.2016 – Etap #4
17.07.2016 – Etap #5

 

Już 4 stycznia na stronie www.irontriathlon.pl rozpocznie się rejestracja zawodników do całego cyklu Garmin Iron Triathlon. Jak co roku zawodnicy podczas jednej rejestracji będą mogli zapisać się na dowolną ilość imprez wchodzących w skład GIT 2016!

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

15,504FaniLubię
980ObserwującyObserwuj
285SubskrybującySubskrybuj

Kalendarz

Brak wydarzeń

Najpopularniejsze

X
X