Zakręt Śmierci, który jest bezpieczny? MKON z ważną inicjatywą 

Bezpieczny Zakręt Śmierci brzmi jak paradoks i niestety od wielu lat dla trenujących tam osób paradoksem pozostaje. Sytuacja może się zmienić dzięki inicjatywie Marcina MKONA Koniecznego. 

ZOBACZ TEŻ: Tomasz Domżalski: „Warto spuścić trochę powietrza z balonika z napisem jestem triathlonistą, człowiekiem z żelaza”

Zakręt Śmierci to wiraż o długości 440 m znajdujący się na Drodze Sudeckiej, prowadzącej ze Szklarskiej Poręby do Świeradowa Zdroju. Położony na wysokości 775 m n.p.m. bardzo ostry zakręt, którego droga zatacza łuk prawie 180° jest jednym z kultowych miejsc dla biegaczy, wykonujących tam swoje treningi. Kultowych, lecz z pewnością mało bezpiecznych. 

Wiraż swoją nazwę zawdzięcza licznym wypadkom, do których dochodziło tam na przestrzeni lat. Kierujący samochodami często nie zwracają uwagi na trenujących, stwarzając niebezpieczne sytuacje, zapominając o kulturze jazdy. 

Głos całej społeczności

MKON jak sam pisze, do Szklarskiej Poręby przyjeżdża trenować od 30 lat, a Zakręt Śmierci jest jednym z jego obowiązkowych punktów biegowych. 

Aby poprawić bezpieczeństwo drogi, MKON postanowił zwrócić uwagę władz miast Szklarskiej Poręby i Świeradowa-Zdrój na problem, apelując do nich o zamieszczenie na drodze odpowiednich znaków, informujących kierowców o tym, że: „na 6km odcinku od Zakrętu do Rozdroża Izerskiego dzielić będą oni drogę z rowerzystami, turystami pieszymi czy biegaczami”. 

W następnym tygodni Marcin Konieczny ma zamiar odwiedzić odpowiednie urzędy, żeby złożyć stosowne pismo, wnoszące o oznakowanie Zakrętu Śmierci. 

Aby pokazać jak istotna jest inicjatywa, MKON apeluje do całej biegowej i triathlonowej społeczności: 

Uprzejmie proszę o udostępnienie, polajkowanie, czy oznaczenie 'WAŻNYCH AKTORÓW” tego typu akcji. Ergo im więcej nas trenujących na Zakręcie Śmierci wesprze/zapromuje inicjatywę, to może zamiast kartonowych, zrobionych przez Błażej Wilk i mnie (i zawieszonych, jeden na Zakręcie, drugi na Rozdrożu Izerskim) pojawią się PRO tabliczki. 

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

  1. Mkon uspokój Sie, ten facet zrobi wszystko żeby zwrócić na siebie uwagę. Jest dobrze jak jest, przez 30 lat wieksi zawodnicy od ciebie tam jeżdżą biegają i nikomu korona z głowy nie spadła. Co za facet.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,451ObserwującyObserwuj
440SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze