Zaledwie 1 sekunda zabrakła Alicji Ulatowskiej do podium na Pucharze Europy w Konstancy

Alicja Ulatowska zajęła 5 miejsce w Pucharze Europy ETU w Konstancy. Triathlonistce zabrakła zaledwie 1 sekunda do podium. Walka o czołowe lokaty rozegrała się na niebieskim dywanie 500 metrów przed metą.

Constanta ETU Sprint Triathlon European Cup w Rumunii odbył się na dystansie sprinterskim 750 m pływania – 20 km jazdy rowerem – 5 km biegu. Pływanie w piankach było dozwolone. Zawodnicy ścigali się w temperaturze 20 stopni.

Według przewidywań Alicja Ulatowska bardzo dobrze popłynęła. Wyszła jako pierwsza z wody z przewagą 11 sekund nad resztą stawki. Dało jej to komfort w strefie zmian i na rowerze zdecydowała się poczekać na grupę. Bieg zaczęła na siódmej pozycji z kilkumetrową stratą. Ostatnie 500 metrów było kluczowe w walce o czołowe miejsca. Na finiszu Alicji zabrakła zaledwie 1 sekunda aby zdobyć miejsce na podium. Ostatecznie zawody ukończyła na 5 pozycji ze stratą 36 sekund do zwyciężczyni Yuliy Yelistratovej UKR.

Wśród kobiet również wystartowała Roksana Słupek, która zajęła 10 miejsce. Jedyny reprezentant Polski Dan Mcintosh uplasował się na 28 pozycji.

Alicja Ulatowska po triathlonie w Rumunii awansowała o 5 pozycji w rankingu ITU. Aktualnie zajmuje 106 miejsce i jest najwyżej sklasyfikowaną Polką.