Ruszają zapisy na Castle Malbork Triathlon!

Dzisiaj punktualnie o godzinie 12:00 ruszają zapisy na XXII edycję Castle Malbork Triathlon im. Bartosza Kubickiego. W tym roku na zamek ruszyło prawie 1500 uczestników. Frekwencja z roku na rok wzrasta, bo kultowa lokalizacja przyciągają triathlonistów z całej Polski i nie tylko. Ilu zawodników wystartuje w 2023?  Tego dowiemy się już 2-3 września 2023! 

Zawody w Malborku to niepowtarzalna atmosfera, Zamek Krzyżacki w tle, kibice. Takiej atmosfery jak tutaj nie da się odtworzyć nigdzie. Co roku na listach startowych pojawiają się zarówno debiutanci, jak i elita polskiego triathlonu. 

Castle Triathlon Malbork to wydarzenie niewątpliwie wyjątkowe, nie tylko w skali Polski, ale również Europy. Dzięki uprzejmości Muzeum Zamkowego w Malborku, meta zawodów ulokowana jest na zamkowym międzymurzu, co sprawia, że to zawody jedyne w swoim rodzaju. Staramy się, aby każda edycja zaskakiwała triathlonistów czymś nowym, na przyszłoroczną odsłonę również szykujemy kilka niespodzianek – mówi Piotr Matkiewicz Event Director Labosport Polska.

Start dystansu IRONMAN

ZOBACZ TEŻ: Hawajskie historie #1 – Sześć metrów, które stworzyły legendę IRONMAN 

Cztery dystanse do wyboru

Tradycyjnie zawody Castle Triathlon Malbork rozegrają się na czterech dystansach: na pełnym dystansie IM, 1/2 IM, 1/4 IM oraz 1/8 IM! Pierwszego dnia zawodów (sobota, 02.09.2023) ścigać się będą zawodnicy, którzy wybiorą krótsze dystanse, czyli: 1/4 IM oraz 1/8 IM. W niedzielę (03.09.2023) na start ruszą triathloniści z 1/2 IM oraz z pełnego dystansu IM! Od wielu lat na dystansie IRONMAN rozgrywane są zawody o randze Mistrzostw Polski.

Podczas Castle Triathlon Malbork im. Bartosza Kubickiego w 2023 na każdym z dystansów będzie można powalczyć o tytuł Mistrza i Mistrzyni Malborka. Udział w zmaganiach mogą wziąć jedynie zawodnicy i zawodniczki z miasta Malbork, którzy przy zgłoszeniu wpiszą Malbork w polu “miasto”.

 

malbork
Castle Malbork Triathlon, fot. Labosport

Dzieciaki do boju

Podobnie jak w poprzednich latach rywalizować będą również dzieci. Najmłodsi, już od pierwszego roku życia, będą mieć do pokonania odcinek 200 m. Starsi, w wieku 8 – 11 lat do przebiegnięcia będą mieli 500 m, a młodzież w wieku 12-15 lat muszą zmierzyć się z dystansem 1000 m. Przypominamy również, że młodzież w wieku powyżej 14. roku życia może wystartować razem z dorosłymi w zawodach triathlonowych Castle Triathlon Malbork 2023 na dystansie 1/8 IM (start indywidualny lub w sztafecie).

Kim był Bartosz Kubicki?

Oprócz wyjątkowej atmosfery Castle Triathlon Malbork, od lat ma swojego wyjątkowego patrona, czuwającego nad wszystkimi zawodnikami. Bartosz Kubicki był triathlonistą i wybitnym kolarzem, który w 2009 r. został śmiertelnie potrącony podczas treningu kolarskiego. Organizatorzy, za zgodą jego rodziców zawody nazwali jego imieniem, aby na zawsze uczcić pamięć o tym wyjątkowym człowieku. 

Kto choć raz wystartował w Malborku na pewno tu wróci, a ci, którzy jeszcze tego nie zrobili mają ku temu okazję już 2 i 3 września 2023 roku. 

Zostań rycerzem triathlonowego zakonu, podbij zamek i ciesz się wieczną chwałą! Zapisy na Castle Triathlon Malbork 2022 ruszą już w sobotę 1 października 2022 o godz. 12:00! 

Gospodarz zawodów: Miasto Malbork, Muzeum Zamkowe w Malborku

 

*wpis powstał we współpracy z Labosport

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,186ObserwującyObserwuj
419SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze