Garmin Iron Triathlon Elbląg 2020 – kolejne zawody na atestowanej trasie!

Czwartym etapem cyklu Garmin Iron Triathlon 2020 będzie Elbląg! Zawody odbędą się 19 lipca 2020. Jedyna atestowana trasa, znakomita lokalizacja zawodów i tłumy kibiców sprawiają, że ta impreza za każdym razem wyróżnia się doskonałą atmosferą. 

JEDYNA TRASA Z ATESTEM!

Garmin Iron Triathlon Elbląg to przede wszystkim ciekawa i szybka trasa oraz doskonałe usytuowanie zawodów w samym centrum miasta. Strefa zmian znajduje się na urokliwej Starówce na Bulwarze Zygmunta Augusta, a dobiegi są niezwykle krótkie. Jednak to co wyróżnia zawody Garmin Iron Triathlon w Elblągu to zdecydowanie możliwość rywalizacji na jedynej trasie triathlonowej posiadającej atest! Etap pływacki zawodów został zmierzony metodą geodezyjną, a trasa kolarska i biegowa wymierzona przez licencjonowanego atestatora z Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Dobre wyniki na płaskiej i idealnie zmierzonej trasie cieszą zatem podwójnie! Pływanie ponownie odbędzie się w rzece Elbląg. Następnie zawodnicy pojadą Trasą Unii Europejskiej i drogą wojewódzką nr 503, aż do nawrotu w Kamionku Wielkim. Trasa biegowa prowadzić będzie przez ścisłe centrum Starego Miasta. Rywalizacja zakończy się tradycyjnie na Placu przed Katedrą św. Mikołaja.

#BREAKING1h50’

Triathloniści, którzy przyjadą do Elbląga będą mieli niepowtarzalną okazję do ścigania się na szybkiej i atestowanej trasie co ułatwia bicie rekordów. Od 2018 roku podczas Garmin Triathlon Elbląg odbywa się challenge #breaking1h50’ w przypadku mężczyzn i #breaking2h wśród kobiet rywalizujących na dystansie 1/4 IM! Zawodnicy, którzy tego dokonają i pobiją tym samym rekord Polski wyjadą z Elbląga bogatsi o 10.000 zł. Do tej pory nikomu nie udało się tego dokonać, ale w przyszłym sezonie będzie do tego kolejna okazja.

TYSIĄCE KIBICÓW

W tym roku w ramach Garmin Iron Triathlonu w Elblągu padł rekord frekwencji, a z płynących od zawodników opinii wynika, że ten etap cyklu doceniają między innymi za niezwykle widowiskową lokalizację! Elbląg to bez wątpienia doskonałe miejsce do przeprowadzenia zawodów. Już w chwili, gdy ta impreza pojawiła się na mapie cyklu w 2016 roku została doceniona przez ogólnopolski portal Akademia Triathlonu i wyróżniona nagrodą „Debiut Roku”. To właśnie tutaj co roku podczas triathlonowych zmagań pada też rekord frekwencji w liczbie kibiców, którzy dopingują zawodników na każdym etapie zawodów. Zgromadzeni na elbląskiej Starówce mają okazję do śledzenia zaciętej rywalizacji najlepszych, polskich triathlonistów oraz amatorów tej dyscypliny i debiutantów, którzy pierwszy raz chcą spróbować swoich sił w triathlonie.Praktycznieod startu do mety w Elblągu zawodnicy są na wyciągnięcie ręki, a kibice znajdują się w samym centrum wydarzeń.

zapisy na elbląg 2020 git triahlon

TRZY DYSTANSE DLA KAŻDEGO

W 2020 roku w Elblągu zawodnicy będą mogli rywalizować na jednym z trzech dystansów: 1/2 IM, czyli 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km biegu, 1/4 IM, czyli najbardziej popularnej, klasycznej „ćwiartce” (0,95 km – 45 km – 10,55 km) oraz najkrótszej, idealnej dla debiutantów 1/8 IM (0,475 km – 22,5 km – 5,275 km). W Elblągu, tak jak podczas innych imprez cyklu, będzie można wziąć udział w rywalizacji indywidualnej lub w sztafecie triathlonowej, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. Tradycyjnie rywalizować będą także najmłodsi, podczas zawodów biegowych – Garmin Kids: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat)

PAKIET DO WYBORU

Podczas rejestracji na zawody Garmin Iron Triathlon 2020 można wybrać jeden z trzech rodzajów pakietów startowych, które różnią się zakresem świadczeń, zawartością oraz ceną. Do wyboru są pakiety: Basic, Standard i Premium.  Zawodnicy, którzy skorzystają z zapisów na zawody w Elblągu w pierwszym progu opłat, tj. opłacą start do 30 września i ewentualnie zrezygnują ze startu do końca listopada 2019, będą mieli możliwość otrzymania 100% zwrotu opłaty startowej bez podania przyczyny. Co ważne, zapewniają sobie miejsce na liście startowej bez ryzyka utraty wpisowego!

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ!

Zapisy prowadzone są na oficjalnej stronie cyklu: www.irontriathlon.pl. Tradycyjnie dla osób startujących w więcej niż jednej imprezie wchodzącej w skład cyklu przewidziane będą rabaty.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,473ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane