Zapisy na zawody Elemental Tri Series już od 2 stycznia!

Elemental Tri Series, jako cykl triathlonowy, w przyszłym roku odbędzie się po raz trzeci. Zawody w Olsztynie, które odbędą się 14 maja 2017 r., tradycyjnie otworzą serię. Następnie zawodnicy będą rywalizować między sobą w Augustowie (11.06.2017), Blachowni (30.07.2017) oraz w Białymstoku, gdzie 20 sierpnia 2017 r. będzie miał miejsce finał cyklu. Zapisy na zawody zostaną uruchomione w poniedziałek 2 stycznia o godzinie 12:00.

ets2016 augustw2

Triathloniści podczas imprez z cyklu Elemental Tri Series mają do wyboru jeden z trzech dystansów: olimpijski, sprinterski oraz supersprinterski. Olimpijka w formule no-drafting to 1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze oraz 10 km biegu. O połowę krótszy sprint (0,75 km pływania, 20 km jazdy na rowerze, 5 km biegu) oraz dystans supersprinterski (0,2-10-2,5) rozegrane zostaną z draftingiem, czyli z jazdą w grupie, co cieszy się sporym zainteresowanie wśród zawodników. Dodatkowo, na dystansie olimpijskim będzie można wystartować w trzyosobowej sztafecie, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie.

ets2016 blachownia_3

„Już po raz trzeci możemy zaproponować zawodnikom zawody z cyklu Elemental Tri Series, podczas których stawiamy również na młodych triathlonistów. To między innymi dla nich wprowadziliśmy dystans supersprinterski z draftingiem. ETS to jedyny cykl w Polsce, który łączy jazdę indywidualną oraz jazdę w grupach. Na dystansach w formule z draftingiem starują u nas wyczynowi triathloniści.” – powiedział Marcin Florek, organizator cyklu z firmy Labosport Polska. „Elemental Tri Series to także zawody dla najmłodszych, dla których przygotowaliśmy imprezę biegową Elemental Kids. Dzieciaki mogą wystartować na jednym z trzech dystansów: 200 m, 500 m oraz 1000 m” – dodał Florek.

ets2016 olsztyn_3

Zawody w Olsztynie zlokalizowane zostaną w Centrum Rekreacyjno-Sportowym nad jeziorem Ukiel, gdzie odbędzie się pływanie. Położenie zawodów pozwala na wytyczenie widowiskowej i atrakcyjnej trasy, zarówno dla zawodników, jak i kibiców. Na dystansie supersprinterskim rozegrane zostaną Mistrzostwa Olsztyna w Triathlonie, w których mogą wziąć udział mieszkańcy tego miasta. Augustów, który jako gospodarz imprezy triathlonowej zadebiutował w roku 2016, ma duży potencjał do zbudowania dużych zawodów. Strat, meta, strefa zmian, expo i biuro zawodów zlokalizowane zostaną przy augustowskim amfiteatrze nad jeziorem Necko, gdzie odbędzie się pływanie. Trzecią imprezą w serii będą zawody w Blachowni, którą rok temu odwiedziło ponad sześciuset zawodników. Pływanie odbędzie się w Jeziorze Blachownia. Trasy rowerowe oraz biegowe wytyczone zostaną w okolicach tego miasta oraz wśród stawów w Blachowni. Finał cyklu odbędzie się w Białymstoku, który po raz trzeci będzie gościł w serii. Centrum zawodów zlokalizowane będzie na plaży miejskiej w Białymstoku nad Zalewem Dojlidy, gdzie odbędzie się pływanie. Szybka trasa kolarska wytyczona zostanie głównymi arteriami miasta. Etap biegowy rozegrany zostanie w pobliżu plaży miejskiej.

ets2016 foto6

Zapisy na zawody uruchomione zostaną w poniedziałek 2 stycznia 2017 r. o godzinie 12:00 na oficjalnej stronie internetowej zawodów www.triathlonseries.pl.

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

12,854FaniLubię
545ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Kalendarz

26cz08:0015:00Garmin Iron Triathlon Stężyca 2022

26cz08:0020:00Zoeller Tech STONEMAN Triathlon PUCK 2022

Najpopularniejsze

X
X