Zapowiedź Ironman 70.3 Dubai – to już w piątek rano

Ironman 70.3 Dubai to pierwszy triathlon w roku, który przyciąga najwyższej klasy zawodników. Kiedy u nas zima w pełni, w Dubaju temperatura powietrza sięga 26 stopni w cieniu. W tym mieście jest jedna z najszybszych tras zawodów triathlonowych IM70.3 na świecie. Organizatorzy oferują dla swoich uczestników 60 slotów na Mistrzostwa Świata Ironman 70.3 Nice 2019. Dodatkową pulą są sloty dla kobiet z inicjatywy Women for Tri. Między innymi dlatego to taki ciekawy kierunek na udział w zawodach w bardzo wczesnym sezonie. Na liście startowej widnieje 39 zawodników PRO i 2.265 amatorów. Dubaj ściągnął do siebie w tym roku 36 triathlonistów z Polski. Na końcu artykułu znajduje się lista Polaków.

Wśród zawodników PRO mamy dwóch reprezentantów: Miłosza Sowińskiego i Łukasza Kalaszczyńskiego. Dla zawodowców przewidziano pulę nagród w wysokości $30.000, wypłacaną do szóstego miejsca na mecie zarówno u kobiet jak i u mężczyzn.

Czołówka triathlonistów będzie walczyć o premię pieniężną 1 miliona dolarów. Aby wygrać tą kwotę należy być zwycięzca trzech triathlonów w jednym roku: IM 70.3 Dubai, MŚ IM 70.3 Nice oraz IM 70.3 Bahrain. Alistair Brownlee należy do najszybszych zawodników na liście startowej. Alistair wygrał z dużą przewagą ubiegłoroczną edycję Ironman 70.3 Dubai. Jego największym rywalem będzie Kristian Blummenfelt. Kristian z kolei w 2018 roku wygrał Ironman 70.3 Bahrain, jednocześnie ustanawiając rekord świata na tym dystansie. Wśród kobiet numerem jeden pod nieobecność Danieli Ryf wydaje się być Holy Lawrence. Holy będzie rywalizowała z Anne Haug i Sarah Lewis.

Ironman 70.3 Dubai rozpocznie się w piątek 01.02.2019 o godzinie 4:00 polskiego czasu. Czasy triathlonistów można śledzić w aplikacji Ironman Tracker.

Lista startowa Polaków:
PRO

Łukasz Kalaszczyński
Miłosz Sowiński

M25-29
Patryk Bielik
Bartosz Czajkowski

M30-34
Paweł Skorupa

Łukasz Remisiewicz

Grzegorz Sala

M35-39
Michał Pająk
Bartosz Matczak
Filip Szołowski
Jakub Stęchły
Karol Świerc
Daniel Biaduń
Dariusz Pieńkowski

M40-44
Rafał Herman
Romuald Angrot
Tomasz Pomierny
Michał Borkowy
Cezary Wójcikowski
Marcin Kledzik
Tomasz Brzózka

Michał Szarszewski

M45-49
Maciej Belski
Rafał Medak
Krzysztof Branny
Jarosław Augustyniak
Wojciech Przelaskowski
Piotr Dąbrowski
Krzysztof Zamasz
Rafał Zakrzewski
Tomasz Winiarczyk
Paweł Zdort

F25-29
Joanna Krawiec

F35-39
Joanna Chechelska

F45-49
Alicja Medak

Sztafeta mieszana
Pływanie – Kate Davidson
Rower – Miso Pancetovic
Bieg – Katarzyna Milewska

Powiązane Artykuły

3 KOMENTARZE

  1. Patrząc na to co działo się na trasie rowerowej to raczej był wyścig kolarski, a nie zawody triathlonowe.

      • Jeśli grupę 20 ludzi jadących razem przez całą trasę można określić jako drafting to tak 🙂 Nie wspominając o zwyciężczyni age group, która trasę kolarską pokonała na czyimś kole…
        Wyglądało to z boku jak dziwny wyścig kolarski lub zawody tri o puchar Sołtysa Wilkowyje.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,469ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane