Zapowiedź kolejnej edycji LOTTO Triathlon Energy w Bełchatowie

Trzy tygodnie przerwy i wystarczy – już 21 lipca odbędzie się kolejna edycja LOTTO Triathlon Energy w Bełchatowie. W niedzielę od godziny 8:45 bełchatowskie tereny opanują miłośnicy pływania, jazdy na rowerze i biegania, mierząc się w trzech różnych dystansach.

Bełchatów to wyjątkowe miejsce na mapie LOTTO Triathlon Energy. Choć miejscowi sympatycy sportu są przyzwyczajeni głównie do siatkarskiego widowiska, to od czterech lat z całych sił kibicują uczestnikom triathlonowej imprezy. Organizatorzy po raz kolejny  zapewnili zawodnikom dodatkowe emocje, ponieważ rywalizować będą na trasie z dwoma strefami zmian na trzech dystansach. Jako pierwsi zmagania rozpoczną triathloniści na dystansie 1/2 IM, następnie wystartuje popularna na tzw. „ćwiartka” (1/4 IM), a na końcu sprinterzy (1/8 IM).


– Zeszłoroczna zmiana trasy rowerowej była dobrą decyzją, dlatego w tym roku ją podtrzymaliśmy. Jestem przekonany, że dzięki temu zawody w Bełchatowie będą jeszcze bardziej atrakcyjne zarówno dla zawodników, jak i kibiców – mówi Adam Greczyło, dyrektor LOTTO Triathlon Energy.
Strefy zmian T1 i T2 są tak zwanym systemie worków, które zawodnicy otrzymują w pakiecie startowym. Dzięki temu triathloniści po ukończeniu zawodów nie będą musieli wracać po swoje rzeczy do stref T1, tylko będą mogli ze spokojną głową regenerować się w centrum miasta na Placu Narutowicza. System workowy powoduje, że koncentracja zawodników w strefach zmian musi być na najwyższym poziomie.


Na liście startowej LOTTO Triathlon Energy zamelduje się prawie czterystu zawodników. Wśród nich będzie Jakub Kimmer – zeszłoroczny triumfator na dystansie 1/2 IM, który na metę przybiegł z czasem 4:22:24. Czy w tym roku Kimmer wyśpi się przed startem? W zeszłym roku, podkreślam, że w noc przed startem cały czas wydawało mu się, że dzwoni budzik, choć… nie dzwonił. Na starcie pojawi się również doświadczony triathlonista Marcin
Pokrywiński, który rok temu stanął na trzecim stopniu podium na dystansie 1/2 IM.
Na listach startowych nie zabraknie także mieszkańców Bełchatowa, którzy na każdym dystansie będą walczyć o tytuł najszybszej mieszkanki i mieszkańce Bełchatowa.
– Jestem dumna, że po raz kolejny nasi mieszkańcy przystąpią do triathlonowych zmagań. Gorąco wierzę, że znajomość terenów będzie sporym atutem naszych mieszkańców i jak najszybciej przybiegną na metę – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.
Wszystko wskazuje na to, że piąta edycja LOTTO Triathlon Energy w Bełchatowie będzie gorąca, nie tylko ze względu na sportowe emocje. Prognoza pogody przewiduje, że triathloniści będą rywalizować w 30-sto stopniowym upale. O tym czy pianki będą dozwolone poinformuje sędzia główny podczas odprawy technicznej, ostateczna
decyzja zapadnie w niedzielę na godzinę przed pierwszym startem.


Bełchatów jest przystankiem na mapie LOTTO Triathlon Energy od czterech lat. Mamy wielką przyjemność gościć prestiżową imprezę i kilkuset zawodników z całej Polski. Nie bez powodu mówi się o nich, że to ludzie z żelaza. Bełchatowskie trasy są sprawdzianem sportowych możliwości, woli walki, odwagi i determinacji.
Zapraszam na LOTTO Triathlon Energy! – dodaje prezydent Bełchatowa.
Prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska, oraz Starosta Powiatu Bełchatowskiego, Dorota Pędziwiatr, objęli honorowy patronat nad LOTTO Triathlon Energy 2019.
Po Gniewinie, Starogardzie Gdańskim, Skarszewach i Lidzbarku Welskim czas na Bełchatów. Wsród kilkuset uczestników na starcie pojawi się dobrze znany dziennikarz redakcji sportowej TVP, Jacek Kurowski. Kolejne zawody LOTTO Triathlon Energy odbędą się w Chełmży (4 sierpnia), a finał sezonu odbędzie się w Mrągowie (25 sierpnia). Zgłoszenia na zawody są jeszcze otwarte na platformie

Plan pozostałych imprez LOTTO Triathlon Energy:
4 sierpnia – Chełmża
25 sierpnia – Mrągowo

ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ!

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,468ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane