Zapowiedź Mistrzostw Polski w duathlonie na dystansie sprinterskim LOTTO Duathlon Energy Rumia

Już w niedzielę 14 kwietnia start sezonu duathlonowego na Pomorzu – Lotto Duathlon Energy Rumia! W Rumi odbędą się mistrzostwa Polski w duathlonie na dystansie Sprint (5-20-2,5). Zawodnicy będą rywalizować w trzech wyścigach, w których łącznie do zdobycia będzie ponad 30 kompletów medali mistrzostw Polski.

– Rumia już po raz trzeci będzie gospodarzem wspaniałej imprezy sportowej, jaką jest LOTTO Duathlon Energy Rumia. Zawody z roku na rok się rozwijają i przyciągają coraz więcej zawodników oraz kibiców. Zapraszam wszystkich gorąco do Rumi już 14 kwietnia – mówi Michał Pasieczny, burmistrz Rumi

Lista startowa w wyścigu Elity mężczyzn prezentuje się bardzo okazale. Start w imprezie w Rumi zapowiedziało dziewięciu medalistów mistrzostw Polski w triathlonie i duathlonie. Między innymi Piotr Ławicki, Jacek Krawczyk, Sylwester Kuster czy Łukasz Kalaszczyński. Jeżeli chodzi o wyścig Elity kobiet faworytką jest Maria Cześnik. Uczestniczka igrzysk olimpijskich w Pekinie i Londynie. Jej główne rywalki Małgorzata Otworowska, Maria Pytel i Klaudia Petters tanio skóry nie sprzedadzą.

– Impreza w Rumi to najszybsze zawody w Polsce. Trasa została pomyślana na wzór najlepszych światowych imprez. Z jednej strony pod kątem kibiców, aby mogli na bieżąco śledzić losy rywalizacji na trasie, a z drugiej strony pod kątem zawodników, aby tutaj można było bić rekordy. – mówi Piotr Netter, dyrektor sportowy LOTTO Duathlon Energy Rumia. „Marzy mi się, aby podczas tych zawodów zawodnik podczas pierwszego biegu, 5 kilometrowego złamał 15 minut, a ta trasa daje takie możliwości”.
Jako pierwsi, chwilę po godzinie 11 do rywalizacji przystąpią zawodnicy walczący o medale mistrzostw Polski w kategoriach wiekowych amatorów. Start młodzików i juniorów młodszych, czyli zawodników w wieku 14 – 17 lat zaplanowano na godzinę 13. Wyścig główny mistrzostw Polski Elity i młodzieżowców zaplanowano na 14:15.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,388ObserwującyObserwuj
434SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze