Zapowiedź nowego triathlonu – Triathlon Częstochowa

Częstochowa Triathlon to zupełnie nowa pozycja na mapie polskiego triathlonu. Ciekawa trasa zawodów, kluczowi polscy triathloniści oraz atrakcyjne nagrody to tylko kilka z pozycji, które wyróżniają tę imprezę.

Termin zawodów, został wyznaczony na 22 lipca 2018 roku, świetnie wypełnia lukę między pierwszą a drugą częścią sezonu. Jednocześnie specyfika dystansu ¼ IM sprawia, że będzie to kusząca impreza dla zawodników szykujących swoją formę w okolicę sierpnia i września.

Chociaż jest to nowa impreza, nie znaczy, że stoją za nią niedoświadczone osoby – organizatorzy Częstochowa Triathlon to ludzie zarówno ze świata triathlonu (byli zawodnicy kadry narodowej w triathlonie, obecni trenerzy w Triathlon Training Center), jak i biznesu. Takie połączenie zapewnia sukces w każdej kluczowej kwestii organizacji zawodów.

Zaproszeni zostali czołowi polscy triathloniści. Już niebawem ujawnimy kto wystartuje w Triathlonie Częstochowa.

Zaplanowany dystans to ¼ IM, czyli 950 m pływania, 45 km roweru i 10,55 km biegu.

Strefa zawodów ulokowana zostanie w Parku Wypoczynkowym „Lisiniec”, pływanie odbędzie się w zbiorniku „Pacyfik” na 2 pętlach. Rower to jedna pętla po malowniczych i pagórkowatych drogach Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Triathloniści będą mieli do przebiegnięcia 3 pętle w Parku Wypoczynkowym „Lisiniec”.

Organizatorem zawodów jest Triathlon Training Center, stowarzyszenie sportowe będące jednocześnie drużyną sportową Age Group.

Dla pierwszych 150 osób opłata startowa wynosi 125 zł.

Zawody organizowane są przy współpracy z Polskiego Związku Triathlonu, w związku z tym od uczestników będą wymagane licencje.

Akademia Triathlonu została patron medialny całej imprezy. Zawody objęte są Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Częstochowa, Krzysztofa Matyjaszczyka. Głównym Sponsorem jest firma Aureus Leasing. Partnerzy: Kolarski.eu, Fabryka Rowerów, Bodychief

Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie internetowej – http://czestochowatriathlon.pl/

 

Adrian Kapusta
Adrian Kapusta
Zastępca redaktora naczelnego Akademii Triathlonu. Certyfikowany trener USA Triathlon Coach. Specjalizuję się w trenowaniu amatorów. Moja filozofia trenerska opiera się na indywidualnym podejściu do zawodnika ze szczególnym uwzględnieniem obowiązków zawodowych i rodzinnych. Mądry trening i eliminowanie ograniczeń trenowanej osoby, to droga do bycia sprawniejszym i szybszym, a w rezultacie do osiągnięcia celów. Pasjonuję się sportami wytrzymałościowymi, w szczególności triathlonem.

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

12,853FaniLubię
542ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Kalendarz

25cz06:0013:00Triathlon Garwoliński 2022

25cz06:0014:00Diablak Beskid Extreme Triathlon 2022

25cz08:0020:00ENEA Junior Poznań Triathlon 2022

Najpopularniejsze

X
X