Największy triathlon świata odbędzie się już w ten weekend – gdzie taki wyścig?

„Największy triathlon świata” to hasło, którego organizatorzy zawodów WTCS Hamburg używają do promocji tego wydarzenia. 20. edycja odbędzie się już w najbliższy weekend. Na trasie pojawią się też Polacy.

WTCS Hamburg to jedna z największych imprez triathlonowych na świecie, w której wystąpić mogą zarówno zawodnicy elity, jak i amatorzy. Na starcie zobaczymy ponad 10.500 zawodników. Organizatorzy szacują, że na trasie może pojawić się do 300.000 widzów – to nawet więcej niż w zakończonym niedawno Challenge Roth.

ZOBACZ TEŻ: Wpadki prosów na Challenge Roth

Wyścig odbywa się w samym sercu Hamburga. Konkurencja pływacka rozgrywana jest na jeziorze Alster. Trasa wyścigu na dystansie sprinterskim przebiega m.in. koło pięknego zabytkowego ratusza. Na dystansie olimpijskim do zobaczenia jest jeszcze więcej: Nowe Miasto, Stare Miasto, wybrzeże w dzielnicy St. Pauli, dzielnica Altona. Na całej długości trasy zawodnikom towarzyszą kibice. Tłumy kibiców. Zawodnicy, którzy tam startowali, mówią, że emocje są niesamowite.

Ratusz w Hamburgu
Ratusz, zdjęcie: Hamburgbilder

WTCS – World Triathlon Championship Series

To czwarte wydarzenie z serii WTCS w bieżącym sezonie. W tym roku zawodnicy ścigali się już w Yokohamie, Leeds i w Montrealu, a po Hamburgu przyjdzie jeszcze czas na Cagliari (październik), Bermudy (listopad) oraz Abu Dhabi (listopad – finał sezonu).

Harmonogram WTCS Hamburg – wybrane wydarzenia

W edycji 2022 zawodnicy AG wystartują na dystansie sprinterskim oraz olimpijskim. Na starcie spodziewamy się wielu zawodników z Polski.

Elita mężczyzn i kobiet powalczy w sprincie oraz w sztafetach. W zmaganiach elity kobiet Polskę reprezentować będzie Roksana Słupek. W ubiegłym roku nasza zawodniczka uzyskała w Hamburgu czas 01:00:56 i zajęła 34. miejsce. Występowi Polki poświęcimy osobny tekst.

Data Godzina Start
9 lipca 06:30 – 10:45 Sprint AG
13:35 Sprint elita kobiet
15:35 Sprint elita mężczyzn
10 lipca 06:30 – 10:45 Dystans olimpijski AG
15:00 Sztafety mieszane

Eine kleine Motivationsspritze und Vorgeschmack auf die Finisher-Medaille, die am Wochenende am Ende des blauen Teppichs auf euch wartet.
Welche holt ihr euch? 🎖🎖
#wtcshamburg

Posted by World Triathlon Hamburg on Tuesday, July 5, 2022

Trasa sprintu

Start usytuowany jest w samym centrum Hamburga, przy nabrzeżu zlokalizowanym przy ulicy Jungfernstieg.

WTCS Hamburg - trasa pływania
źródło: WTCS Hamburg

Trasa sztafety mieszanej

WTCS Hamburg - trasa sztafety mieszanej
źródło: WTCS Hamburg

Trasa dystansu olimpijskiego

WTCS Hamburg - trasa pływania dystans olimpijskiWTCS Hamburg - trasa rowerowa, dystans olimpijski

WTCS Hamburt - trasa biegowa, dystans olimpijski

WTCS Hamburg 2021

Oto, jak wyglądał finisz rywalizacji sprinterskiej elity mężczyzn w ubiegłym roku. Dwóch zawodników walczyło bark w bark do samej mety. Zwyciężył Niemiec Tim Hellwig przed Francuzem Paulem Georgenthumem.

Poniżej prezentujemy też film, który powstał po zakończeniu ubiegłorocznych zawodów. Wybieracie się do Hamburga?

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,306ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze