Zapowiedziano drugą edycję e-sportowych mistrzostw świata w triathlonie

Impreza Arena Games Triathlon organizowana rzez Zwift World Championship Series powróci w przyszłym roku. Rozszerzona zostanie również na kolejne miasta. Gdzie zawodnicy powalczą o tytuł e-sportowego mistrza świata w triathlonie?

ZOBACZ TEŻ: Technologia, psychika i głód zwycięstwa. Przepis na sukces Magnusa Ditleva

Arena Games Triathlon to jeden z innowacyjnych formatów stworzony przez Super League Triathlon, we współpracy ze Zwift oraz World Triathlon. Druga edycja będzie jeszcze większa, bo zawodnicy zmierzą się w nowych lokacjach – zapowiedziano cztery miasta rozgrywania zawodów.

W przyszłorocznej edycji zawodnicy będą mierzyli się w dwóch nowych miastach: Montrealu (25 lutego) oraz Sursee w Szwajcarii (13 marca). Później zawodnicy zagoszczą ponownie w Singapurze, a całość zakończy finałowa impreza w Aquatics Centre w Londynie.

Jesteśmy podekscytowani nowym sezonem Arena Games Triathlon. Innowacja zawsze obecna jest w World Triathlon, a to partnerstwo potwierdza, że inwestujemy w nowe formaty, które przyciągają fanów oraz sportowców. W zeszłym roku wyłoniliśmy pierwszych e-sportowych mistrzów świata w triathlonie, a teraz chcemy rozszerzyć ten format, oferując więcej imprez w nowych miejscach – powiedziała prezes World Triathlon Marisol Casado.

Przyszłoroczne imprezy Arena Games Triathlon:

  • 25 lutego, Parc Olympique SPorts Centre, Montreal (Kanada)
  • 12 marca, Campus Sursee Sportarena, Sursee (Szwajcaria)
  • 25 marca, Singapur
  • 8 kwietnia, Aquatics Centre Londyn (Wielka Brytania)

Zwiastun drugiej edycji imprezy:

Na czym polega rywalizacja w Arena Games Triathlon?

Arena Games Triathlon to format łączący prawdziwe i wirtualnie ściganie. Podczas każdych zawodów uczestnicy walczą w rywalizacji składającej się z kilku etapów: pływania na basenie, jazdy na trenażerze oraz biegu prowadzonego na bieżni.

Podczas rywalizacji zobaczyć można jednych z najlepszych zawodników na świecie. W zeszłorocznej edycji można było oglądać między innymi Beth Potter, Sian Rainsley, Georgie Taylor-Brown, Alexa Yee i innych.

W 2023 roku stawką będą tytuły e-sportowych mistrzów świata w triathlonie, ale także nagrody finansowe. Zwycięzcy poszczególnych wyścigów otrzymają po 5.000$, a w finałach nagrody wzrosną do 7.500$. Mistrz i mistrzyni świata otrzymają po 8.000$. Zeszłoroczną edycję wygrali Beth Potter oraz Alex Yee. Relacje na żywo dostępne będą między innymi na YouTube. Poniżej zobaczyć możecie wyścig, który przeprowadzono w Londynie.

Rabbit2
Rabbit2
Redaktor.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

16,204FaniLubię
1,217ObserwującyObserwuj
318SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze