Zapraszamy na Susz Triathlon 2019!

Najpierw zakreśl proszę na czerwono w swoim kalendarzu datę 21 – 23 czerwca 2019. A potem przeczytaj, dlaczego w ten weekend trzeba pojawić się w Suszu – niewielkim mieście na Warmii i Mazurach.

To właśnie tu, 1 czerwca 1991 roku, odbył się pierwszy ogólnopolski Sprint Triathlon. Od tamtej pory, nieprzerwanie przez kolejne 27 lat, w Suszu organizowane są jedne z najstarszych w kraju, wyjątkowych pod względem atmosfery i znakomicie zorganizowanych zawodów triathlonowych. Połączone są z bogatym programem kulturalno-rozrywkowym.

Na pierwszym miejscu jest oczywiście sport. Susz to nieformalna „stolica polskiego triathlonu”. Organizowana tu impreza, trzykrotnie w tej dekadzie uznawana była za najlepszą imprezę triathlonową w kraju. Dla wielu triathlonistów zyskała już status kultowej. W tym roku, podczas 28. już edycji zawodów w Suszu po raz kolejny odbędą się Mistrzostwa Polski w Triathlonie na Dystansie Sprinterskim. W sumie wystartuje tu około 1300 zawodników z kraju i z zagranicy. Akademia Triathlonu objęła patronatem medialnym zawody w Suszu. 

Triathlon w Suszu to połączenie pięknej tradycji, ogromnego doświadczenia organizatorów, które procentuje przy organizacji każdej kolejnej imprezy, jak również niepowtarzalnej atmosfery sportowego święta. Tworzą ją jedyni w swoim rodzaju, suscy kibice, dopingujący zawodników na całej trasie zawodów.

Ale Susz Triathlon to nie tylko rywalizacja sportowa. Wzorem poprzednich edycji zorganizowane zostaną targi EXPO, w którym udział wezmą sponsorzy, partnerzy ST 2019 oraz firmy reprezentujące branżę sportową. Podczas tegorocznych zawodów nie zabraknie również koncertów gwiazd polskiej sceny muzycznej. W piątek, 21 czerwca na suskiej, plenerowej scenie wystąpi zespół Kult, a dzień później – Ewelina Lisowska. Wstęp na koncerty jest oczywiście bezpłatny.

Gorąco zapraszamy do najbardziej triathlonowego miejsca w Polsce!
Gwarantujemy niezapomnianą atmosferę oraz niespodzianki!
www.triathlon.susz.pl

 

Adrian Kapusta
Adrian Kapusta
Zastępca redaktora naczelnego Akademii Triathlonu. Certyfikowany trener USA Triathlon Coach. Specjalizuję się w trenowaniu amatorów. Moja filozofia trenerska opiera się na indywidualnym podejściu do zawodnika ze szczególnym uwzględnieniem obowiązków zawodowych i rodzinnych. Mądry trening i eliminowanie ograniczeń trenowanej osoby, to droga do bycia sprawniejszym i szybszym, a w rezultacie do osiągnięcia celów. Pasjonuję się sportami wytrzymałościowymi, w szczególności triathlonem.

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

15,980FaniLubię
1,116ObserwującyObserwuj
302SubskrybującySubskrybuj

Kalendarz

Brak wydarzeń

Najpopularniejsze

X
X