Zapraszamy na Susz Triathlon 2018!

0
fot.Mariusz Nasieniewski/Maratomania.pl

Piękna historia, znakomita organizacja i wyjątkowa atmosfera sportowego święta – to najkrótszy opis triathlonowego weekendu w Suszu. Stolica polskiego triatlonu zaprasza na kolejną, 27. edycję Susz Triathlon, która odbędzie się w tym roku w dniach 22-24 czerwca br. Do końca marca możliwa jest jeszcze rejestracja z ulgową opłatą startową.

 

Suskie zawody to najstarsza polska impreza triathlonowa. To tu, w małym warmińsko-mazurskim miasteczku, 1 czerwca 1991 roku odbył się pierwszy ogólnopolski Sprint Triathlon. Lista rocznych dat kolejnych, zorganizowanych w Suszu zawodów, prezentuje się następująco: 1991, 1992, 1993, 1994, 1995, 1996, 1997, 1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017. Ponad dwie i pół dekady doświadczenia w organizacji zawodów procentuje przy okazji przygotowywania Susz Triathlon 2018. Zapraszamy do rejestracji i startu na dystansach, które od wielu lat niezmiennie wpisują się w program suskich zawodów triathlonowych. Oprócz sprawdzonych rozwiązań w czerwcu w Suszu będą też, jak co roku, nowości – taką w 2018 roku będą np. pierwsze Mistrzostwa Polski Policji na dystansie ½ IM.

fot.Mariusz Nasieniewski/Maratomania.pl

Rozpoczniemy jednak tradycyjnie, od najmłodszych sportowców, którzy w sobotni (23.06) poranek wystartują w przygotowanych specjalnie dla nich zawodach aquathlonowych. Następnie odbędzie się oficjalne otwarcie Mistrzostw Polski w Triathlonie na Dystansie Sprinterskim, po którym wystartują zawodnicy rywalizujący o miano najlepszego sprintera wśród grup wiekowych. Punktem kulminacyjnym sobotnich startów będzie rywalizacja najlepszych polskich triathlonistów w Mistrzostwach Polski Elity na Dystansie Sprinterskim. W obu startach planujemy wprowadzić zmiany w przebiegu trasy kolarskiej, co wpłynie na jeszcze większą widowiskowość tej wyjątkowo dynamicznej rywalizacji.

Niedziela (24.06) zdominowana będzie przez zawodników startujących na dystansie 1/2 IM. W przypadku tego startu nie planujemy znaczących zmian w przebiegu trasy zawodów, dzięki czemu zawodnicy, którzy ukończyli ST 2017 będą mieli możliwość poprawy osiągniętych przez siebie rok temu rezultatów. Na tym dystansie ścigać się będą również policjanci. Ostatnim punktem niedzielnych rywalizacji będą Mistrzostwa Polski w Triathlonie Sztafet MIX na Dystansie Sprinterskim.

fot.Mariusz Nasieniewski/Maratomania.pl

Ale Susz Triathlon to nie tylko rywalizacja sportowa. Wzorem poprzednich edycji zorganizowane zostanie EXPO, w którym udział wezmą sponsorzy, partnerzy ST 2018 oraz firmy reprezentujące branżę sportową. Podczas tegorocznych zawodów znów też nie zabraknie koncertów gwiazd polskiej sceny muzycznej. W piątkowy wieczór wystąpi dla Was energetyczna Margaret, a zakończenie soboty umili nam znany i lubiany Andrzej Piasek Piaseczny. Wstęp na koncerty jest oczywiście bezpłatny.

 

Sama rejestracja jest prosta i czytelna. Pamiętajcie o tym, aby wybrać właściwy dystans i wpisać poprawne dane, które umożliwią nam weryfikację Waszych zgłoszeń w Biurze Zawodów. Im szybciej, tym taniej! Do 31.03.2018 r. trwa okres rejestracji z niższą opłatą startową.

 

W razie jakichkolwiek wątpliwości lub pytań prosimy o kontakt pod adresem: triathlon@susz.pl.

 

Gorąco zapraszamy do najbardziej triathlonowego miejsca w Polsce!

Gwarantujemy niezapomnianą atmosferę oraz niespodzianki!

fot.Mariusz Nasieniewski/Maratomania.pl
Podoba Ci się jak i o czym piszemy?     
Zastępca redaktora naczelnego Akademii Triathlonu. Certyfikowany trener USA Triathlon Coach. Specjalizuję się w trenowaniu amatorów. Moja filozofia trenerska opiera się na indywidualnym podejściu do zawodnika ze szczególnym uwzględnieniem obowiązków zawodowych i rodzinnych. Mądry trening i eliminowanie ograniczeń trenowanej osoby, to droga do bycia sprawniejszym i szybszym, a w rezultacie do osiągnięcia celów. Pasjonuję się sportami wytrzymałościowymi, w szczególności triathlonem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here