Zaskakująca decyzja Roksany Słupek. Koniec krótkich dystansów!

Akademia Triathlonu weszła w posiadanie sensacyjnych informacji. Roksana Słupek, jedna z polskich nadziei triathlonowych, zdecydowała się zmienić dystans. Dotarliśmy do zawodniczki, która trenuje aktualnie w Stanach Zjednoczonych i zapytaliśmy o powody jej decyzji.

Walka o punkty w rankingu World Triathlon? Walka o igrzyska? Nic z tych rzeczy. Roksana Słupek zamierza całkowicie poświęcić się treningowi i występom w zawodach na długich dystansach!

Skąd taka decyzja? Zapytana przez nas zawodniczka powiedziała, że chodzi głównie o dwa elementy triathlonowej układanki – sponsorów oraz kibiców. Pierwsi zdecydowanie bardziej przychylnym okiem patrzą na zawodowców startujących choćby w zawodach IRONMAN oraz PTO. Z kolei kibice swoje zainteresowanie przenoszą na zawody bliższe ich sercu, w których sami startują.

– Wszyscy wiemy, że na razie to dystans średni i długi cieszą się największą popularnością wśród kibiców i sponsorów. Nic w tym dziwnego, bo Age Gruperów przyciąga bardziej to, co im bliższe, czyli właśnie dystanse non-drafting, na których sami się ścigają – mówi Roksana.

Starty na dłuższych dystansach mają też dać komfort treningowy i spokojną głowę. Reprezentantka Polski uważa, że to dobra decyzja i jako przykład stawia wielu zagranicznych zawodników, z którymi rywalizowała.

– Wielu zawodników ITU zaczęło łączyć te dwa dystanse, by przyciągnąć uwagę sponsorów i stać się „popularnym”, za czym idzie więcej wsparcia i komfortu treningowego wynikającego z braku martwienia się o finanse.

Jeszcze dłuższe dystanse?

Nagła zmiana decyzji nie dawała nam jednak spokoju, szczególnie że Roksana nie chciała nam zdradzić swoich zmodyfikowanych planów startowych. – Dlatego zobaczycie mnie wkrótce na dłuższych dystansach – dodała tajemniczo. O jakie dystanse może jednak chodzić?

Postanowiliśmy więc przeprowadzić dziennikarskie śledztwo w celu poszukiwania naszej zawodniczki na listach startowych. Wyniki były szokujące! Po godzinach poszukiwań znaleźliśmy Polkę na liście startowej kilku kolejnych imprez Ironman na pełnym dystansie.

fot. Ironman.

Czy Polkę zobaczymy na tegorocznej Konie? Wygląda na to, że będzie chciała zakwalifikować się na jednej z kolejnych imprez. Najwcześniej okazję będzie miała w Lanzarote 20 maja, gdzie gwarantowane będą 2 miejsca dla PRO. Później może jeszcze powalczyć między innymi w Brazylii (28 maja), Austrii (18 czerwca) oraz Francji (25 czerwca). Czasu tylko pozornie jest dużo, bo deadline kwalifikacji nastąpi już 2 lipca podczas mistrzostw Europy Ironman we Frankfurcie.

Jeżeli Roksanie uda się wywalczyć awans, za kilka miesięcy czeka ją niezwykle wymagające rywalizacja w wysokie temperaturze na legendarnej hawajskie trasie, a tam rywalki takie jak Anne Haug, Taylor Knibb, Daniela Ryf i Chelsea Sodaro…

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,448ObserwującyObserwuj
440SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze