Zawodnicy World Triathlon muszą przejść kurs antydopingowy. Kogo obowiązuje regulacja?

Wraz z początkiem 2024 roku obowiązywać zaczęły zaktualizowane przepisy antydopingowe. Jednym z zapisów jest konieczność ukończenia specjalnego kursu antydopingowego przez wszystkich zawodników startujących w imprezach World Triathlon. Na czym polega szkolenie?

ZOBACZ TEŻ: Polscy olimpijczycy za medal dostaną… mieszkanie? Ile wyniesie ich wypłata? 

Kurs antydopingowy World Triathlon

Zgodnie z wytycznymi World Triathlon, wszystkie osoby, które będą zgłaszały się na imprezy Europe Triathlon i World Triathlon zobowiązane są do zaliczenia kursu antydopingowego. Przepisy dotyczą trenerów i zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych z wyjątkiem kategorii Age Group.

Kurs „Edukacja Antydopingowa” dostępny jest Centrum Edukacji i Wiedzy World Triathlon, na oficjalnej stronie WT. Na stronie w języku angielskim krok po kroku wytłumaczony jest sposób uzyskania dostępu do kursu.

Źródło: World Triathlon

W centrum edukacyjnym dostępne są cztery różne kursy antydopingowe przeznaczone kolejno dla trenerów, zawodników kategorii Junior i U23, paratriathlonistów oraz zawodników kategorii Elita. Istotne jest, aby wybrać odpowiedni dla siebie kurs. Po przejściu części teoretycznej można wykonać quiz zaliczeniowy. Należy uzyskać 80%, aby zdać.

Kurs dostępny jest w języku angielskim. Jego ukończenie kończy się otrzymaniem certyfikatu (automatycznie zapisuje się on na koncie i nie trzeba go przesłać organizacji). Co ważne, World Triathlon uznaje również certyfikat edukacji antydopingowej z 2023 i 2024 roku uzyskany przez NADO lub ADEL. Wszelkie wcześniejsze zaświadczenia nie są akceptowane.

Szczegóły dotyczące kursu znajdziesz tutaj.

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,291ObserwującyObserwuj
431SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze