Puchar Europy i Elemental Tri Series już w najbliższy weekend w Olsztynie!

W nadchodzący weekend, w stolicy Warmii i Mazur odbędą się aż dwie triathlonowe imprezy! Sobota (26.05.) upłynie pod znakiem międzynarodowej rywalizacji zawodników biorących udział w prestiżowych zawodach Pucharu Europy na dystansie sprinterskim, natomiast w niedzielę (27.05.) odbędą się zawody Elemental Tri Series rozgrywane w ramach Pucharu Polski w Triathlonie, a wszystko to nad malowniczym Jeziorem Ukiel.

Podczas prestiżowego Pucharu Europy w Olsztynie na dystansie sprinterskim wystąpi w sumie 126 zawodników z 31 krajów i 4 różnych kontynentów. Większość z nich to Europejczycy, jednak są wśród nich są również reprezentanci: Australii, Nowej Zelandii, Izraela czy Meksyku. Na liście startowej mężczyzn widnieje 71 nazwisk, a na liście kobiet 55. Obecność zawodników elity gwarantuje sportową rywalizację na najwyższym poziomie, a tym samym zapowiada doskonałe widowisko dla kibiców, którzy odwiedzą Centrum Rekreacyjno-Sportowe UKIEL już w najbliższy weekend.

Zawody w Olsztynie zostaną poprowadzone na krótkich pętlach (1 x 0,75 km odcinka pływackiego, 4 x 5 km na trasie rowerowej i 2 x 2,5 km na etapie biegowym) co będzie bez wątpienia komfortowe dla zawodników. Specjalnie przygotowane trybuny i telebimy umożliwią kibicom śledzenie toczącej się rywalizacji bez ruszania się z jednego miejsca. Będzie to niepowtarzalna okazja do podziwiania najlepszych zawodników Starego Kontynentu.

Jesteśmy ogromnie zadowoleni, że prestiżowy Puchar Europy odbędzie się w Polsce po 8 latach przerwy. To bez wątpienia najważniejsza impreza w tegorocznym kalendarzu imprez. W ramach tych zawodów triathloniści  z różnych zakątków świata, ale również Polacy, będą mogli zdobyć punkty, które ułatwią im kwalifikacje do najważniejszych światowych imprez. W tym sezonie walka o punkty będzie jeszcze bardziej zacięta, ponieważ rozpoczęły się kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020” – powiedział Filip Szołowski, organizator zawodów z Labosport Polska i koordynator Polskiego Związku Triathlonu do spraw Pucharu Europy.

Dzień po zawodach Pucharu Europy w tym samym miejscu zostaną rozegrane zawody Elemental Tri Series na dystansach: olimpijskim (1,5 km – 40 km – 10 km), sprinterskim (0,75 km – 20 km – 5 km) oraz supersprinterskim (0,4 km – 10 km – 2,5 km), w których startują amatorzy triathlonu, jak również juniorzy i młodzicy w ramach Pucharu Polski w Triathlonie. Triathlonowi towarzyszyć będą zawody biegowe: dla dorosłych – 10K Run Series na dystansie 10 km i dla dzieci w ramach Elemental Kids: 200, 500 i 1000 m.

Szczegółowy program triathlonowego weekendu w Olsztynie znajduje się na stronie www.triathlonseries.pl. Zapisy na zawody Elemental Tri Series cały czas trwają. Aby wziąć udział zawodach należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie cyklu www.triathlonseries.pl. Więcej informacji znajduje się na facebookowym profilu imprezy www.facebook.com/triathlonseriespl

 

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,293ObserwującyObserwuj
433SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze