Zawodnicy z 31 krajów wystartują w Pucharze Europy w Olsztynie!

Podczas ostatniego, majowego weekendu na wszystkich fanów sportu czeka niecodzienne wydarzenie, międzynarodowa impreza jaką jest Puchar Europy w Triathlonie na dystansie sprinterskim. 26 maja, zawodnicy z europejskiej elity rywalizować będą podczas prestiżowych zawodów w popularnym Centrum Sportowo-Rekreacyjnym nad olsztyńskim Jeziorem Ukiel.

Puchar Europy, który odbędzie się w Olsztynie, to bez wątpienia jedna z najważniejszych imprez w triathlonowych organizowanych w tym roku w Polsce. Podczas tych zawodów triathloniści będą mogli zdobyć punkty, które następnie ułatwią im kwalifikacje do najważniejszych światowych imprez, jak zawody z serii Mistrzostw Świata lub Pucharu Świata. Dodatkowo w tym sezonie, punkty są zawodnikom niezbędne, by w niedalekiej przyszłości zdobywać kwalifikacje na najważniejszą imprezę – Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2020 roku.

Zawodnicy, którzy zgłosili chęć udziału w olsztyńskich zawodach zostali zgłoszeni przez narodowe federacje triathlonowe. Po zamknięciu zapisów o ostatecznym kształcie list startowych zadecydował ranking zawodników i do startu zostali dopuszczeni ci z największą ilością punktów. Podczas Pucharu Europy w Olsztynie na dystansie sprinterskim wystąpi w sumie 124 zawodników z 4 różnych kontynentów, którzy będą reprezentować barwy aż 31 krajów. Większość z nich pochodzi z Europy, jednak wśród nich są również reprezentanci tak odległych państw, jak: Australia, Nowa Zelandia, Izrael czy Meksyk. Lista startowa mężczyzn jest całkowicie wypełniona i znajduje się na niej 70 triathlonistów, w tym 6 Polaków. W Olsztynie rywalizować będą również kobiety, a w gronie 54 zawodniczek znalazło się aż 15 reprezentantek naszego kraju. Z taką obsadą podczas olsztyńskiej imprezy należy się spodziewać zaciętej, sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie.

Puchar Europy w Olsztynie będzie nie lada gratką dla wszystkich miłośników sportu. Formuła zawodów będzie niezwykle widowiskowa, ponieważ zostaną one poprowadzone na krótkich pętlach (1 x 0,75 km odcinka pływackiego, 4 x 5 km na trasie rowerowej i 2 x 2,5 km na etapie biegowym), co sprawi, że kibice będą mogli z bliska śledzić toczącą się rywalizację. Cała infrastruktura zostanie przygotowana po to, by impreza była atrakcyjna zarówno dla zawodników, jak i obserwatorów, również dzięki specjalnym trybunom, telebimom i punktom kibicowskim. Przy samych trybunach zlokalizowana będzie strefa zmian oraz meta, dzięki czemu, nie ruszając się z jednego miejsca będzie można dopingować jednych z najlepszych zawodników Starego Kontynentu.

Zawody Pucharu Europy odbyły się w Polsce ostatnio 8 lat temu w Kędzierzynie-Koźlu, dlatego cieszymy się, że ta niezwykle ważna i prestiżowa impreza wraca do naszego kraju po takiej przerwie. Triathlon w Olsztynie jest organizowany już po raz szósty, a na przestrzeni lat przekonaliśmy się, że stolica Warmii i Mazur to najlepsze miejsce, żeby przeprowadzić tego typu imprezę.” – powiedział Filip Szołowski, organizator zawodów z Labosport Polska i koordynator Polskiego Związku Triathlonu do spraw Pucharu Europy.

Dzień po zmaganiach najlepszych Europejczyków, w niedzielę od samego rana rozgrywane zostaną zawody biegowe na 10 km dla dorosłych, jak i krótsze dystanse dla dzieci. Ponadto tradycyjnie odbędą się zawody pod nazwą Elemental Tri Series, w których wystartują amatorzy tego sportu, jak również juniorzy i młodzicy w ramach Pucharu Polski w Triathlonie. Podczas Elemental Tri Series Olsztyn 2018 triathloniści będą mieli do wyboru jeden z trzech dystansów, który będą mogli pokonać indywidualnie lub w trzyosobowej sztafecie: olimpijski (1,5 km – 40 km – 10 km), sprinterski (0,75 km – 20 km – 5 km) oraz supersprinterski (0,4 km – 10 km – 2,5 km).

Zapisy na zawody Elemental Tri Series cały czas trwają. Aby wziąć udział zawodach należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie cyklu www.triathlonseries.pl. Więcej informacji znajduje się na facebookowym profilu imprezy www.facebook.com/triathlonseriespl

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,306ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze