Zawody PolskaMan Triathlon 2023 zostały odwołane!

PolskaMan Triathlon to zawody, które odbywają się co roku w Wolsztynie, przyciągając nie tylko polskich, ale też zagranicznych zawodników. Niestety przyszłoroczna impreza została odwołana, o czym poinformowali organizatorzy. Zawodnikom zaproponowali alternatywne rozwiązanie.

ZOBACZ TEŻ: Roksana Słupek: „Zazdroszczę zawodnikom, którzy nie mają takich problemów”

Niestety przyszłoroczna edycja PolskaMan Triathlon się nie odbędzie. Organizatorzy poinformowali, że wyścig został anulowany z przyczyn od nich niezależnych.

Z głębokim smutkiem informujemy, że XI edycja PolskaMan z przyczyń niezależnych od nas się nie odbędzie. Więcej informacji wkrótce. Jeszcze w tym tygodniu skontaktujemy się z Wami w sprawie zwrotu opłat startowych. Życzymy Wam Wesołych Świąt Team PolskaMan – można przeczytać w oświadczeniu organizatorów.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że w tym samym czasie w Wolsztynie zaplanowano paradę parowozów. To impreza, która odbędzie się tam pierwszy raz od trzech lat. Organizatorzy zaplanowali krótką paradę na 1 maja, ale dłuższa, która potrwa dwa pełne dni, odbywa się właśnie 19-20 sierpnia, czyli w tym samym czasie co zawody PolskaMan Triathlon.

Myślę, że to nowe i ciekawe wydarzenie, w którym warto będzie wziąć udział. Tradycyjna Parada Parowozów to dla nas najważniejsza impreza, która przyciąga do Wolsztyna wiele osób, dlatego uznaliśmy, że najbezpieczniej będzie przesunąć jej termin – powiedział organizator parady Waldemar Ligma dla wolsztyn.naszemiasto.pl.

Niestety, druga duża impreza odbywająca się w tym samym czasie oznacza szereg problemów, których organizatorzy zawodów nie mogli przeskoczyć. Chhodzi między innymi o zabezpieczenie trasy zawodów, a także fakt, że w tym samym czasie, zajęta będzie cała baza hotelowa.

Będzie można przenieść zapis na start w Borównie!

Wczoraj organizatorzy zawodów przekazali jednak pocieszające informacje. Zaproponowali osobom, które już zapisały się na zawody start podczas Ocean Lava Triathlon Bydgoszcz Borówno. Zawody zaplanowano na ten sam weekend, czyli 19-20 sierpnia. Dodatkowo utrzymana zostanie ta sama opłata rejestracyjna, którą uiścili już podczas zapisów na zawody PolskaMan Triathlon.

Jeśli tak, prosimy o maila na adres [email protected] wraz z informacją o dystansie, na jakim chcecie wystartować, a napiszemy Wam, w jaki sposób dokonać rejestracji – czytamy w informacji od organizatorów.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,446ObserwującyObserwuj
439SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze