Zawody w Nieporęcie zakończyły cykl Triathlon Series 2018!

Zawodami w Nieporęcie zakończył się tegoroczny cykl Triathlon Series 2018! Ponad 700 zawodników, którzy zdecydowali się na start w finale tegorocznego cyklu. Triathloniści do wyboru mieli jeden z trzech dystansów: 1/2 IM, 1/4 IM lub 1/8 IM, a najmłodsi wystartowali w biegach Kids Run. W Nieporęcie poznaliśmy również najlepszych zawodników regionu – to właśnie tutaj miały miejsce Mistrzostwa Mazowsza!

Triathlon Series Nieporęt 2018

Impreza odbyła się na terenie Centrum Konferencyjno-Rekreacyjnego Promenada w Białobrzegach. Zawodnicy pływali w popularnym Zalewie Zegrzyńskim. Widowiskowy start odbył się w formule rolling startu. Trasa rowerowa wytyczona została drogami o bardzo dobrej nawierzchni asfaltowej. Trasa biegowa poprowadzona została w większości po ulicach asfaltowych, ale znalazły się na niej również fragmenty crossowe.

Zawody rozpoczął start tzw. „połówki” czyli dystansu 1/2 IM (1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze, 21,1 km biegu). Najszybszym zawodnikiem na tym dystansie okazał się Jacek Tyczyński (Trinery u Jędrusia Triclub), który z fenomenalnym czasem 04:06:48, wbiegł na metę! Drugie miejsce zajął Michał Kosmowski (Trinergy Dotsport). Jego czas to 04:17:28. Trzecie miejsce przypadło Arturowi Czerwcowi (KT Water Knights Zabierzów; 04:21:43). Wśród kobiet zawody na najdłuższym dystansie wygrała Aleksandra Urbankiewicz (Trimachine, 05:30:23). Drugie miejsce zajęła Katarzyna Kołaczyk (Triathlon Training Center) z czasem 05:43:32, a trzecie Amelia Mika (Kondycja). Jej czas to 05:44:38. Mistrzostwa Mazowsza na tym dystansie wygrali Piotr Janisz oraz Aleksandra Urbankiewicz.

Na dystansie 1/4 IM (0,95 km pływania, 45 km jazdy na rowerze, 10,55 km biegu) najlepszym zawodnikiem okazał się Marcin Niegowski (PWC, Neon Team), który osiągnął najlepszy czas na rowerze. Na metę wbiegł z czasem 02:08:24. Drugi na metę wbiegł Rafał Pomorski (PWC / Trifamily), który osiągnął czas 02:10:30. Trzecie miejsce zajął Dominik Bogdanowicz (Decathlon Team; 02:11:39). Najszybszą zawodniczką na dystansie 1/4 IM okazała się Iga Kowalczyk (02:30:48), druga linię mety przekroczyła Emilia Domańska (Kuźnia Triathlonu; 02:31:30). Trzecią kobietą na mecie była Alice Robinson (WITC) z czasem 02:33:31. Mistrzami Mazowsza na dystansie 1/4 IM zostali Marcin Niegowski oraz Emilia Domańska.

„Trzeci raz wystartowałem w Nieporęcie, ale pierwszy raz wygrałem, z czego bardzo się cieszę! Moje dzisiejsze założenie, to dać z siebie wszystko, ponieważ kończę sezon. Fajnie, że udało się z przytupem. Założenia miałem tylko względem siebie – pojechać mocno rower, pobiec z tempem 4:00-4:10 i wszystko się udało”. – powiedział zwycięzca na dystansie 1/4 IM, Marcin Niegowski.

W tym samym czasie co zawodnicy z „ćwiartki” rywalizowali również triathloniści startujący na najkrótszym dystansie 1/8 IM (0,475 km – 22,5 km – 5,275 km). Zwyciężył Maciek Ogrodnik z Triwise, który na metę wbiegł z czasem 01:03:52. Drugie miejsce na podium zajął Bartosz Latawiec (Warsaw Masters Team, 01:05:25), a trzecie Łukasz Wojtyna (12tri.pl; 01:05:53. Wśród kobiet na dystansie 1/8 IM zwyciężyła Wioleta Jarocka (Tri Level). Jej czas to 01:13:24. Jako druga na mecie zameldowała się Katarzyna Zawadzka (Trinergy Team; 01:16:31). Trzecie miejsce przypadło Dominice Nowackiej (Kuźnia Triathlonu; 01:17:38). Mistrzami Mazowsza na najkrótszym dystansie zostali Bartosz Latawiec i Katarzyna Zawadzka.

W Nieporęcie startowały również trzyosobowe sztafety triathlonowe. Na dystansie 1/2 IM zwyciężyła drużyna w składzie: Marcin Niewiński, Dariusz Korecki, Rogier Pols. Trasę pokonali w czasie 04:16:39. Na dystansie 1/4 IM najlepszy był team Drużyna Ognia: (Paweł Borusiński, Przemysław Puławski, Daniel Karolkiewicz, 02:04:17). Dystans 1/8 IM zdominowała drużyna GOS Raszyn: Tomasz Rąpała, Natasza Obuchowicz, Bruno Kaźmierczak (01:05:25).

W ramach zawodów rywalizowali również najmłodsi, którzy wzięli udział w zawodach biegowych Kids Run na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).

W Nieporęcie wyłoniono również najlepszych zawodników całego cyku. Do klasyfikacji końcowej cyklu liczyły się dwa najlepsze czasy spośród zawodów wchodzących w skład serii, czyli Brodnica, Chodzież i Nieporęt. Klasyfikację generalną na dystansie 1/2 IM wygrał Robert Rozej (Oroloko Team, jego łączy czas to 09:15:35).

Najlepszym zawodnikiem na „ćwiartce” okazał się Artur Rybicki (Twister Team, łączny czas: 04:34:28), a najlepszą zawodniczką – Agnieszka Filarecka (TriSpace Athleticomed, 05:16:12). Dystans 1/8 IM należał do Piotra Litwiniuka (Split Triathlon Team, 02:17:10) i Wiolety Jarockiej (Tri Level, 02:30:23).