Zbigniew Gucwa objął nowy projekt – Team Poland

Projekt Team Poland od 1 stycznia 2018 będzie funkcjonował na nowych zasadach. Nowym koordynatorem przedsięwzięcia został Zbigniew Gucwa.

Nowy współpracownik Polskiego Związku Triathlonu ma za sobą karierę zawodowego kolarza, którą prowadził m.in. na szosach w Polsce i we Francji. Po jej zakończeniu zaangażował się w działalność trenerską oraz menadżerską. Pod koniec 2016 roku stworzył zawodową drużynę GVT BMC Triathlon Team – łącząc czołowych, polskich zawodników w jednym składzie.

Swoją wiedzę i doświadczenie (również w pracy z triathlonistami startującymi w kategorii age-group) zamierza wykorzystać na nowym stanowisku.

Team Poland od sezonu 2018 będzie funkcjonować na nowych zasadach. Najważniejszą zmianą będzie otwarcie narodowego projektu triathlonowego dla wszystkich. W skład Team Poland wejdą: zawodnicy i zawodniczki kadry narodowej, zawodnicy i zawodniczki z czołówki Mistrzostw Polski kategorii PRO oraz wszyscy chętni zawodnicy kategorii age-group posiadający licencję Polskiego Związku Triathlonu. Zawodnicy Team Poland zobowiązani będą do godnego reprezentowania barw narodowych i przestrzegania zasad fair play.

Zadaniem Team Poland jest integracja całego, polskiego środowiska triathlonowego. Polski Związek Triathlonu chce jednocześnie docenić starania i poświęcenia zawodników age-group startujących w imprezach na całym świecie.

Powstanie m.in. platforma internetowa, dzięki której wszyscy zawodnicy chętni do wyjazdu na zagraniczny start, będą mogli wspólnie stworzyć reprezentację Team Poland na dane zawody. Polski Związek Triathlonu już wkrótce umożliwi zamawianie strojów sportowych (w tym profesjonalnych kombinezonów triathlonowych w barwach Team Poland), które w specjalnej cenie będzie mógł zakupić każdy członek Team Poland.

Członkowie Team Poland będą mogli również liczyć na merytoryczne wsparcie trenerów Polskiego Związku Triathlonu oraz otrzymają dostęp do materiałów szkoleniowych, które pomogą w tworzeniu dalszego progresu sportowego. Dla najlepszych zawodników Team Poland age-group, którzy zakwalifikują się do Mistrzostw Europy lub Mistrzostw Świata różnych organizacji – Polski Związek Triathlonu zafunduje strój na daną imprezę.

Fundusze uzyskane ze sprzedaży strojów dla zawodników age-group, przeznaczone będą m.in. na wsparcie innych zawodników Team Poland PRO z dystansów nieolimpijskich, którzy nie mogą liczyć na wsparcie środków ministerialnych oraz dla zawodników sportu kwalifikowanego, których kluby nie są w stanie zapewnić odpowiednich warunków do treningu lub startów.

Pełny regulamin Team Poland i szczegóły dotyczące platformy internetowej Team Poland – zostaną podane wkrótce.

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

  1. Fajna inicjatywa tylko trochę jak dla mnie naciągana, po raz kolejny chodzi o wyciągnięcie kasy od amatorów. Wszystko by grało gdyby zawodnik mający licencję, za to że zakwalifikował się na np. MŚ czy ME dostał strój kadrowy to byłoby fajne. Z jednej strony nagradza się jego poziom sportowy a z drugiej licencja ma jakiś sens. A tu trzeba za wszystko płacić, do tego znając życie stroje obrendowane przez sponsorów. To jest biznes dla naiwnych, za to „team” ma podwójny zysk pieniądze od sponsorów i od kupujących zawodników.
    Zawodnicy pro też w to nie wejdą bo oni mają swoich sponsorów na strojach a co się z tym wiąże kontrakty czy umowy. No chyba że „team” będzie wstanie ich przekupić na zrobienie sobie zdjęcia czy wrzucenie na społeczności bajeru jak to dobrze być w teamie, choć i tak w teamie nie są. Tylko co na to ich sponsorzy bo wtedy i jedni tzn zawodnika i team-owi są chyba robieni w ….

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,316ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze