„Ze wszystkich sił” – film Nilsa Taverniera.

 „Ze wszystkich sił” w reżyserii Nilsa Taverniera to wzruszająca historia walki o wspólne marzenia i jedność rodziny. Z każdą minutą akcja filmu oddala się od dramatycznego punktu wyjścia. Niesie ze sobą mocną dawkę sportowych emocji, optymizm i radość życia. Film trafi do kin 10 kwietnia 2015 roku. W tej opowieści kładzie się nacisk na wagę więzi rodzinnych, co w tym kontekście, ma ogromne znaczenie. Jednak, przede wszystkim, to „feel-good movie”! Choć punkt wyjścia jest dramatyczny, opowieść jest piękna, wzruszająca i zabawna. Wychodzimy z kina gotowi, by kochać innych! – mówi Alexandra Lamy, francuska aktorka grająca w filmie rolę matki.

OPIS FABUŁY:
Julien, jak wszystkie nastolatki, marzy o przygodach i mocnych wrażeniach, które dla osoby niepełnosprawnej są trudne do realizacji. By osiągnąć swój cel, osiemnastolatek namawia swego ojca do wspólnego startu w triathlonie IRONMAN w Nicei. Jedna z najtrudniejszych konkurencji sportowych na nowo zbliża, rozpadającą się pod ciężarem kalectwa syna, rodzinę. Wspierani przez najbliższych oraz grono przyjaciół ojciec i syn podejmują niewiarygodnie trudne wyzwanie.

 

fot. materiay prasowe NEXT FILM 5 fot. NEXT FILM

Zapragnąłem opowiedzieć taką historię, której bohaterowie nie są ani nadzwyczajni, ani banalni – mówi reżyser filmu Nils Tavernier. To mógłby być ktokolwiek spośród nas. Chciałem nakręcić film, którego bohater jest wprawdzie upośledzony, ale szybko o tym zapominamy. Widzimy różnicę, patrząc na niego, ale kiedy go akceptujemy, dostajemy w zamian energię i zapominamy o kalectwie. To wspaniałe – dodaje.

HISTORIA PRZEMIANY:
Historia pokazanej w filmie rodziny opowiada przede wszystkim o niepełnosprawnym nastolatku, dzięki któremu jego rodzice odkrywają kim naprawdę są, wspólnie realizują marzenia i cementują wzajemne relacje.

 

fot. materiay prasowe NEXT FILM 2

 fot. NEXT FILM

W wielu rodzinach, które muszą się zmierzyć z kalectwem, zaobserwowałem energię, z jaką dziecko dąży do zmian. Nie ma na to reguły; niektóre dzieci pozostają w stanie głębokiego smutku z powodu swej sytuacji, jednak historia rodziny pokazanej w filmie, opowiada o chłopaku, który ujawnia rodzicom kim naprawdę są. Dzięki niemu, zapominają o uprzedzeniach na swój temat i odnajdują się w tym, co w nich najpiękniejsze. To wspaniałe, że 18 latek może radykalnie odmienić los swego ojca, którego konstrukcja psychiczna, ucieczka z domu i wyparcie rzeczywistości, ewoluują pod wpływem syna – mówi reżyser filmu, Nils Tavernier.

SPORTOWE EMOCJE:
Powodem przemiany kochającej się francuskiej rodziny są wspólne przygotowania ojca i syna do triathlonu IRONMAN niczym w znanej Wam historii Ricka i Dicka Hoytów. Uczestnictwo w prestiżowych zawodach w Nicei jest marzeniem wielu fascynatów sportu – wymaga fizycznej siły, żelaznej woli i oddania idei walki z własną słabością.

Pierwszy dzień zdjęciowy był dniem startu wyścigu IRONMAN. Siedem kamer, transmisja na żywo, wokół 2700 zawodników. Fantastyczny dzień: byłem pod wrażeniem ludzi, którzy decydują się na taki wysiłek, chcąc pokonać samych siebie – relacjonuje Jacques Gamblin, aktor grający w filmie rolę ojca. Niezwykła chwila, kiedy widzimy zawodników wychodzących z wody, po przepłynięciu 3,8 km. Wiemy przecież, że mają jeszcze przed sobą kilometry na rowerze, a na koniec maraton. Są niesamowici: postawili sobie cel, przygotowali się, walczą, by osiągnąć coś tajemniczego i bardzo osobistego. Można by powiedzieć, że to mityczne spotkanie z samym sobą. Reżyserowi udało się oddać nastrój 16 godzin tych zawodów w ostatniej sekwencji filmu. Wygląda to naprawdę dobrze na ekranie: widz walczy razem z naszymi bohaterami. Mam wrażenie, że jest to wielką zaletą filmu – dodaje.

 

fot. materiay prasowe NEXT FILM 4

 fot. NEXT FILM

OBSADA:
Warunkiem sukcesu filmu była doskonale dobrana obsada. Role rodziców reżyser powierzył Aleksandrze Lamy oraz Jacquesowi Gamblinowi.

Jacques miał odpowiedni dla tej postaci wiek i fizjonomię. Ma surowe rysy, które szybko rozpromienia uśmiech. Jest jeszcze bardzo chłopięcy: zachował umiejętność zachwycania się i radość z przygody. To aktor, który potrafi się wzruszać pod wpływem gry partnera. Taki bohater był mi potrzebny. Alexandra była wspaniała w filmie „Les Infidèles” („Niewierni”), w którym zagrała z ogromną wrażliwością i szczerością. Zwykle widujemy ją w rolach brawurowych, a to był chyba pierwszy film, w którym wykorzystano jej powściągliwość i szczerość. To mnie zachęciło do powierzenia jej roli matki – podsumowuje reżyser filmu, Nils Tavernier.

 

aktorzy fot. NEXT FILM

Rola nastolatka, który odmienia swoją rodzinę, Juliena Amblarda, została obsadzona po blisko pięciu miesiącach poszukiwań.

Z pięcioma współpracownikami, przemierzaliśmy Francję przez prawie pięć miesięcy – relacjonuje reżyser. Odwiedziliśmy 170 ośrodków, by wreszcie znaleźć chłopaka z widocznym upośledzeniem ruchowym. Prosiłem młodzież, o przysyłanie mi swoich zdjęć. Fabien przysłał mi teledysk nakręcony z kolegami, na którym było widać jak szaleje na swoim wózku inwalidzkim! Miał rozbrajający uśmiech. Zrobiliśmy próbne zdjęcia i już było wiadomo, że bije od niego blask. Dla mnie Fabien jest jak słońce. Potem należało sprawdzić czy będzie
w stanie zagrać postawy i emocje, których nie odczuwał wobec rodziców. Niepełnosprawnym z mózgowym porażeniem dziecięcym trudniej jest objawiać emocje, których nie odczuwają. Przez cztery miesiące wspólnie ćwiczyliśmy także wymowę i interpretację. Podczas zdjęć Fabien zjednał sobie ekipę: gromadził wszystkich wokół siebie, bez względu na wiek i środowisko, partnerów filmowych i techników – dodaje Nils Travenier.

 

fot. materiay prasowe NEXT FILM 3 fot. NEXT FILM


Akademia Triathlonu objęła film patronatem medialnym. Cieszymy się, że już wkrótce będziemy mogli obejrzeć tę produkcję na ekranach polskich kin. Oficjalnym partnerem filmu została również impreza Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia.

 

 

„ZE WSZYSTKICH SIŁ”

Premiera 10 kwietnia 2015

Reżyseria

Nils Tavernier

Scenariusz

Nils Tavernier, Pierre Leyssieux i Laurent Bertoni

Zdjęcia

Laurent Machuel

Obsada

Jacques Gamblin, Alexandra Lamy, Fabien Héraud, Sophie de Fürst, Pablo Pauly, Xavier Mathieu

Produkcja

Francja 2013

Producenci

Philip Boëffard i Christophe Rossignon

Koproducenci

A Nord-Ouest Films – Pathé – Rhône-Alpes Cinéma

Dystrybucja

NEXT FILM

 

ze wszystkich sil PLAKAT small

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

4 KOMENTARZE

  1. Uwielbiam takie filmy – z przekazem, poruszające. Zdecydowanie za mało jest tego typu produkcji w kinach.

  2. O to może być coś fajniejszego do obejrzenia. Ciężko mi sobie nawet wyobrazić, jak oni chcą przebyć cały triatlon, ale rozumiem, że to ma być wyprawa życia dla tego chłopca.: )

  3. przypomina mi trochę „Nietyklanych”, a o filmu świetna rekomendacja, bo oznacza niesamowicie pozytywną petradę tej wiosny!

  4. właśnie takie filmy uwielbiam! Po których wychodzi się z kina przepełnionym pozytywną energią, czuje, ze to bedzie taki film! 🙂

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,316ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze