Zegarka z tak wytrzymałą baterią jeszcze nie było?

Kilkanaście miesięcy po premierze pierwszego Enduro, Garmin zdecydował się na zaoferowanie ulepszonej wersji. Czym od poprzednika różni się Garmin Enduro 2 i jakie funkcje oferuje?

Informacje o pierwszym modelu Garmin Enduro pojawiły się na początku 2021 roku. Wywołały spore zamieszanie, bo sprzęt przeznaczony do wyczynowego biegania i bardzo długich tras nie miał czegoś tak podstawowego, jak mapy. Producent skoncentrował się na długim działaniu, oferując mocną baterię oraz wytrzymałą konstrukcję.

ZOBACZ TEŻ: Garmin nie zapomina o użytkownikach starszych zegarków

Kilka dni temu premierę miał Garmin Enduro 2. Zegarek ten jest właściwie ulepszą wersją Fenix 7x, bo posiada wszystkie jego funkcje, a producent dodał jeszcze kilka nowych. Najważniejsza jest być może potężna bateria. Tak mocnej jeszcze nie było w zegarkach Garmina, a można nawet zaryzykować stwierdzenie, że jest to najlepsza bateria na rynku zegarków do sportów wytrzymałościowych. Zegarek jest także zasilany słonecznie.

Producent podaje, że zegarek może działać bez ładowania aż do 150 godzin i to nawet z włączonym modułem GPS. Jeżeli użytkownik będzie korzystał z zegarka przy codziennych zajęciach, to nie będzie musiał go ładować aż do 46 dni. To imponujący wynik.

Garmin Enduro 2

Sporo nowości i ulepszeń

W zegarku wgrane są mapy TopoActive dla regionu użytkownika. Może też oczywiście ściągać i wgrywać darmowe mapy dla innego dowolnego regionu. Zegarek ma na nie 32 GB pamięci. Mapy TopoActive łączą mapy topograficzne wraz z informacjami o ścieżkach/ulicach dodając do tego opcję Trendline, która polega na wyznaczaniu popularnych tras, a wykorzystuje doświadczenia tysięcy innych użytkowników.

Kilka nowości w zegarku:

  • Dłuższe działanie baterii, czyli do 150 godzin w GPS i 81 w Multiband
  • technologia SatIQ – dobiera ustawienia GPS do warunków terenowych
  • mocniejsza latarka LED (producent informuje, że jest dwa razy jaśniejsza od dostępnej w Fenix 7x)
  • funkcja Grade Adjustment Pace, czyli GAP – pozwala dostosować tempo biegu do nachylenia
  • automatyczny licznik czasu odpoczynku
  • kilka nowych trybów sportowych – między innymi duathlon
  • dodanie strzałek podczas nawigacji.

Bateria w trybie smartwatch ma działać do 34 dni (46 w trybie ładowania słonecznego). W trybie oszczędzania baterii będzie to aż do 111 dni, a w trybie GPS 110 godzin (do 150 przy ładowaniu słonecznym). W trybie Multiband GPS (najdokładniejszy) będzie to do 68 godzin, co zostaje jeszcze wydłużone o kilkanaście godzin przy ładowaniu słonecznym.

Wszystkie informacje, które użytkownik widzi w zegarku są zsynchronizowane z Garmin Connect, a dostęp do aplikacji możliwe jest z poziomu telefonu lub komputera. Sensor optyczny, w który wyposażony jest zegarek, działa przez 24 godziny na dobę, zbierając informację co sekundę. Podczas treningów jego moc jest zwiększana, aby informacje były bardziej precyzyjne. Sensor zbiera informacje o tętnie, HRV, poziomie tlenu we krwi i częstotliwości oddychania.

Garmin Enduro 2

Masa funkcji i wysoka cena

Liczba opcji w zegarku jest ogromna. Przykładowo użytkownik znajdzie tutaj między innymi Body Battery. To funkcja, dzięki której łatwiej jest zarządzać zasobami energii. Funkcja ta pozwala na zorientowanie się, jak styl życia i aktywności wpływają na kondycję. Zegarek zbiera informacje o użytkowniku i przedstawia spersonalizowane dane, które ułatwiają codzienne życie, zajęcia i treningi.

Oczywiście oprócz tego użytkownik znajdzie masę opcji dostępnych już w zegarkach Garmina. Są to między innymi gotowość do treningu, zmienność tętna (HRV), pomiary mocy i inne.

Enduro 2 jest więc zdecydowanie najnowocześniejszym obecnie zegarkiem sportowym na rynku. To przekłada się też na cenę. Na stronie producenta widzimy, że wynosi ona niecałe 1100 euro, czyli 5200 złotych. Model jest też więc droższy od Fenix 7x Sapphire Solar o około 500 złotych.

ŹródłoDC
Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,302ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze