Zepp AI. Smartwatch ze sztuczną inteligencją przemówi do zawodnika

Zegarki Amazfit z prawdziwą rewolucją? Wkrótce pojawi się w nich nowy system operacyjny, który w dużej mierze będzie wykorzystywał sztuczną inteligencję.

ZOBACZ TEŻ: Sztuczna inteligencja komentuje sport. Jak sobie radzi?

Producent zegarków Amazfit to firma, która stara się w bardzo ciekawy sposób wykorzystać możliwości sztucznej inteligencji. W najnowszej wersji oprogramowania w urządzeniach, czyli systemie operacyjny Zepp, sztuczna inteligencja nie tylko wspomoże trening, ale również przemówi do zawodnika ludzkim głosem!

Jak Amazfit wykorzystuje sztuczną inteligencję?

Firma Amazfit zaprezentowała kilka miesięcy temu swój pierwszy zegarek ze sztuczną inteligencją. Funkcja Trener Zepp to połączenie możliwości planowania treningu oraz wskazówki trenera, który działa podobnie jak np. ChatGPT.

Użytkownik zegarka może więc ustawić trening, a po jego wykonaniu „porozmawiać z trenerem”, który daje wskazówki zależne między innymi właśnie od wyników treningu. Trener Zepp wysyła codzienne powiadomienia, a użytkownik może np. zapytać o ocenę niedawnych treningów lub to, w jaki sposób może je poprawić.

Zobacz działanie Zepp Coach wyjaśnione w tym krótkim filmie:

Jeszcze jeden poziom wyżej

Teraz Amazfit zaktualizuje swoje urządzenia o nową wersją systemu operacyjnego. Zepp OS 3.5 uwzględnia między innymi iście rewolucyjne rozwiązanie Zepp Flow, które ma być skojarzone z naturalnością. Aplikacja przemówi do zawodnika!

Zepp Flow oparty jest o tzw. zintegrowany interfejs językowy, który umożliwia interakcję z użytkownikiem zegarka. Teraz nie będzie musiał on już ręcznie sterować zegarkiem. Wystarczy, że powie, że chce np. zmienić ustawienia lub sprawdzić pogodę.

Ciekawostką jest to, że Zepp Flow ma nie tylko rozumieć proste polecenia, ale wręcz prowadzić naturalną rozmowę z użytkownikiem, zapewniając szybką reakcję. Użytkownik zegarka będzie mógł więc nie tylko np. zaplanować spotkanie, ale też zapytać urządzenie o trening, obecne tempo lub jakość snu.

Najnowsza wersja systemu operacyjnego Zepp pojawi się na początku w zegarkach Amazfit Balance. Później również w modelach Cheetach, Falcon i T-Rex Ultra.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,386ObserwującyObserwuj
434SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze