Zimno, czyli szok termiczny na Majorce.

0
fot. Agnieszka Drojecka

Zaczniemy od dobrej informacji…dobrej dla wszystkich, którzy marzną w Polsce z powodu śniegu i mrozu. U nas też było dzisiaj zimno. Z 22 stopni Celsjusza temperatura nagle spadła do 9, wiał silny wiatr, momentami padał deszcz. Na szczęście to podobno ostatni dzień tak brzydkiej pogody – w zasadzie jedyny, jaki nas spotkał podczas tegorocznego obozu na Majorce, choć i dzisiaj były przebłyski słońca. Treingi wykonane – większość zrealizowała plan w 100%, wliczając w to basen, na którym ostatnia grupa trenowała prawie do 19.00. Dziś przedstawimy wam treningi dwóch najmocniejszych grup: piętej i szóstej, a także galerię zdjęć, w której zobaczycie fotografie z tras rowerowych kilku zespołów. Obie grupy realizowały dziś trening rowerowy połączony z zakładką na 6-kilometrowy bieg. Wieczorem ponad 2km pływania (grupa 6 wykonywała zadania oparte na odcinkach 200 metrowych pokonywanych w różnej formie i z różną intensywnością). Na trening rowerowy wyjechaliśmy jak zwykle o godzinie 10.00. Przez pierwsze dwie godziny pedałowania po umiarkowanie pofałdowanym terenie, pogoda zaczęła się psuć, przyszły gęste czarne chmury, zaczął padać deszcz. 

 

 

Trening rowerowy grupy szóstej: 90km spokojnej jazdy w tempie tlenowym, 2x5km przyspieszenia, 15km spokojnej jazdy. Zakładka na bieg 6km. 

 

grupa6 czwartek_majorka2013

 

Profil trasy 


grupa6 profil_czwartek_majorka2013

 

Trening grupy piątej: ponad 150km spokojnej jazdy z jednym dużym podjazdem. Zakładka na bieg 6km. 

 

grupa5 150km_majorka2013

 

Profil trasy 

 

grupa5 150km_profil_majorka2013

 

 

Zapraszamy do galerii zdjęć z 5 dnia treningów Akademii Triathlonu na Majorce. 

 

{gallery}majorka2013_czwartek{/gallery}

 

Na obozie Akademii Triathlonu możemy liczyć na obceność i profesjonalną pomoc fotografa Rafała Meszki, który dał sie poznać wszystkim triathlonistom, robiąc już od kilku lat zdjęcia m.in. na imprezach Herbalife Triathlon. Przed Rafałem nie ukryje się żaden błąd w technice jazdy rowerem, bieganiu, a przede wszystkim pływaniu. Oto kilka zdjęć jego autorstwa z dzisiejszego dnia. Jutro zaplanowaliśmy kolejną sesję (m.in. podwodną) z Ambasadorami, ale jeśli chcecie zobaczyć ich w akcji odwiedźcie stronę Herbalife Triathlon Gdynia, na której już wkrótce pojawią się ich zdjęcia.  

 

{gallery}majorka2013_czwartek_meszka{/gallery}

 

 

 

 

 

 

 

 

Podoba Ci się jak i o czym piszemy?     
Założyciel i Redaktor Naczelny Akademii Triathlonu. Triathlon uprawiam amatorsko od 2009 roku. Startuję głównie na dystansach Ironman 70.3 oraz Ironman. Moje najlepsze zawody to: 4h 30 minut w IM 70.3 Haugesund w Norwegii i kwalifikacja na MŚ w Las Vegas (roll down z 16 miejsca) i 10h w pełnym Ironmanie w Kopenhadze. W latach 2016-2019 byłem redaktorem naczelnym Business Insider Polska - serwisu biznesowo-informacyjnego, który w ciągu 3 lat od pojawienia się na rynku stał się drugim najpopularniejszym serwisem biznesowym w Polsce i pierwszym z rodziny Business Insidera w Europie. Czyta go ponad 5 mln internautów. 2001 - 2016 byłem dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Pracowałem m.in. w Radiu TOK FM, jako zastępca redaktor naczelnej, szef informacji, prowadzący "Poranek TOK FM”. Przez 6 lat byłem związany z TVN24, gdzie prowadziłem magazyn "Polska i Świat”. Byłem również gospodarzem takich programów jak: "Magazyn 24 godziny", "Cały ten świat", "Serwisy informacyjne". 8 listopada 2018 roku, na rynku ukazała się moja pierwsza powieść biograficzna pt.: "Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą", która po miesiącu wskoczyła na listę bestsellerów Empiku. Do dziś sprzedano ponad 50 tysięcy egzemplarzy. Książka opowiada o losach Jerzego Górskiego - legendy polskiego triathlonu. 29 października ukazała się moja druga powieść biograficzna pt.: "Szlag mnie trafił", opowiadająca losy Moniki Michalak, która przeżyła skomplikowany udar pnia mózgu. Obecnie pracuję nad książką o Robercie Karasiu - mistrzu świata i rekordziście na dystansach Double i Triple Ironman.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here