Zmiany w teamie Bahrain Endurance 13

2018 rok to czwarty sezon funkcjonowania grupy triathlonowej Bahrain Endurance 13. W tym roku do teamu dołączyli Ben Kanute USA, Ashleigh Gentle AUS i sam kapitan drużyny Jego Wysokość Szejk Nasser Bin Hamad Al KHalifa (BAH). Drużyna składa się z 13 triathlonistów – 8 mężczyzn PRO, 4 kobiet PRO oraz jednego amatora. W skład zespołu wchodzą jedni z najlepszych zawodników na świecie, tworząc drużynę gwiazd (All-Star).

Dziesięciu zawodników z poprzedniego sezonu pozostaje w szeregach grupy między innymi: złoty medalista igrzysk olimpijskich i Mistrz Świata Ironman oraz ironman 70.3 Jan Frodeno, pięciokrotny Mistrz Świata ITU i dwukrotny Mistrz Świata Ironman 70.3 Javier Gomez, dwukrotny złoty medalista igrzysk olimpijskich Alistair Brownlee, trzykrotna Mistrzyni Świata Ironman i Ironman 70.3. Pozostali triathloniści wymienieni na końcu tego artykułu to również multimedaliści dystansów długich i krótkich. Lista ich osiągnięć jest ogromna.

fot. ITU

W czerwonych barwach Teamu Bahrain Endurance 13 zadebiutują Ben Kanute i Ashleigh Gentle. Ben Kanute przeszedł niedawno na długi dystans w triathlonie. Od razu było o nim głośno gdyż zajął drugie miejsce podczas Mistrzostw Świata Ironman 70.3. Ben Kanute zmusił do ogromnego wysiłku zwycięzcę tamtego wyścigu Javiera Gomeza. Obydwaj zawodnicy potrafią szybko pływać co zawdzięczają startom w zawodach ITU i na IO. W Chattanooga wyszli jako pierwsi z wody i Ben Kanute od razu postanowił zrobić jak największą przewagę. Na trasie 90 km wyrobił przewagę ponad 4 minut nad Hiszpanem. Na biegu Javier widząc co się dzieje rozpoczął pierwsze 10 km w bardzo szybkim tempie aby dogonić rywala. Kiedy mu się to udało, delikatnie zwolnił i już do końca kontrolował swoją pozycję. Jak sam powiedział, w drugiej połowie biegu starał się tylko przetrwać do mety. Ben Kanute podczas Island House Triathlon 2017 zajął pierwsze miejsce wyprzedzając w ostatecznym sprincie dosłownie o parę kroków Terenzo Bozzone. Na chwilę obecną jest to najszybszy triathlonista pochodzący z USA.

fot. Twitter Ashleigh Gentle

Ashleigh Gentle w 2017 roku zajęła 2 miejsce w rankingu ITU ustępując jedynie Florze Duffy. Można powiedzieć, że jej przygoda z triathlonem rozpoczęła się przez przypadek. Rozpoczęła treningi triathlonowe w szkole aby poprawić bieganie. Ashleigh nie planowała profesjonalnej kariery triathlonistki aż do momentu kiedy zdobyła tytuł Mistrzyni Świata Juniorów w triathlonie w 2010 roku. Pod okiem byłego trenera Gwen Jorgensen, Jamiego Turnera trenuje pod Igrzyska Wspólnoty Narodów 2018 oraz Igrzyska Olimpijskie 2020 w nadziei na zdobycie medali.

Nie przedłużono kontraktu Caroline Steffen SUI i Fredrikowi Croneborg MAL.

Możemy się spodziewać, że Alistair Brownlee i Holly Lawrence będą walczyć o premię w wysokości $1.000.000. Aby zgarnąć milion dolarów trzeba w jednym roku wygrać trzy wyścigi wchodzące w skład Triple Crown: Ironman 70.3 Dubai, Mistrzostwa Świata Ironman 70.3 oraz Ironman 70.3 Bahrain. W 2015 roku taką nagrodę jako jedyna zdobyła Daniela Ryf, wygrywając trzy zawody wchodzące w skład Triple Crown.

Założycielem Bahrain Endurance 13 jest Jego Wysokość Szejk Nasser bin Hamad Al Khalifa.W ubiegłym roku podczas Ironman 70.3 Bahrain był najlepszym amatorem uzyskując czas 04:12:54. Zdobył tym samym przepustkę na Mistrzostwa Świata Ironman Kona. Celem Teamu Bahrain Endurance 13 jest promowanie kultury fizycznej, zdrowia i sportów wytrzymałościowych w szczególności w Zatoce Perskiej.

Zawodnicy PRO
mężczyźni:
Alistair Brownlee (GBR)
Ben Kanute (USA)
Ben Hoffman (USA)
Brent McMahon (CAN)
David Plese (SLO)
Jan Frodeno (GER)
Javier Gomez (ESP)
Terenzo Bozzone (NZL)

kobiety:
Ashleigh Gentle (AUS)
Daniela Ryf (SUI)
Holly Lawrence (GBR)
Jodie Cunnama (GBR)

amator:
HH Szejk Nasser Bin Hamad Al KHalifa (BAH)

fot. Ironman

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,293ObserwującyObserwuj
431SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze