Zmiany w Zwift. Co pojawi się w kolejnych miesiącach?

Zwift ogłosił właśnie szereg zmian, które pojawią się w najnowszych aktualizacja. Pośród nich jest między innymi opacowany od początku system uzyskiwania kolejnych poziomów.

Co kilka miesięcy twórcy Zwifta ogłaszają informacje o najnowszych aktualizacjach oprogramowania. Chociaż zwykle nie podają przy tym konkretnych terminów, to wiadomo, że planowane zmiany pojawią się w najbliższych miesiącach. Czego można oczekiwać?

Nowe poziomy i punkty ze serię

Zwift zdecydował się wprowadzić kilkadziesiąt nowych poziomów doświadczenia. Teraz wszyscy, którzy używają aplikacji, nie będą zatrzymywali się na 60 poziomie. Najwyższym poziomem będzie 100. Użytkownicy, przechodząc kolejne poziom, mogli będą uzyskać akcesoria dla swoich wirtualnych rowerów oraz postaci. Będą to między innymi rękawiczki, buty, skarpetki i inne podobne graficzne ozdoby.

Pojawi się też opcja Ride Streaks, która promowała będzie regularną jazdą. Użytkownik otrzyma dodatkowe punkty za kolejne jazdy, dzięki czemu uzyska więcej punktów doświadczenia.

Zaktualizowany zostanie również Climb Portal. Teraz każdy z użytkowników Zwifta będzie mógł skalować trudność podjazdów od 50% do 125% prawdziwego podjazdu. Dzięki klasyfikacjom najlepszych zawodników będzie można porównać swoje wyniki z innymi lub ze swoim własnym przejazdem przy pomocy opcji HoloReplay.

Jedną z większych zmian będzie możliwość wygodniejszego planowania jazd, tras i być może również treningów. Każdy z użytkowników będzie mógł teraz zaplanować treningi i jazdy za pomocą Zwift Companion App. Przy następnym otwarciu aplikacji wszystko wyświetli się na głównym ekranie. To świetna opcja między innymi dla użytkowników, którzy chcą ograniczyć klikanie i przejść do treningów.

Nowe avatary i wyścigi

Ekipa odpowiedzialna za Zwifta zdecydowała się również na wprowadzenie zmian dotyczących avatarów. Grafika zostanie poprawiona, a całkowitą nowością będzie możliwość wybrania avatarów .

Zimą powróci wsparcie dla Apple Watch w zakresie monitorowania pracy serca. Co ciekawe, dwa lata temu Zwift już wprowadził tę opcję, aby później szybko ją wycofać, uznając za niedokładną. Teraz jednak zmiany w systemie operacyjnym WatchOS10 sprawiły, że powraca.

Jeśli jesteś fanem ścigania się w ujęciu społecznościowym, to dobrą informacją będą Zwift Games. Twórcy zapowiadają „największy event w historii”, który podzielony zostanie na pięć etapów. Rozpocznie się w okolicach lutego i marca. Zapowiedziano między innymi nowe trasy wyścigowe.

W tym samym okresie odbędzie się również impreza The Ultimate Cycling Esports Championships. Informacje o tym, jak zakwalifikować się do tej esportowej rywalizacji, będą ogłoszone już 15 grudnia.

Więcej o nowej aktualizacji znajdziesz na tej stronie.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,468ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane