Znamy składy drużyn na Super League Triathlon

Pięć menedżerów wybrało już skład swoich drużyn na zbliżającą się edycję Super League Triathlon, która rozpocznie się za niecałe dwa tygodnie. Do każdej z nich należy już czworo triathlonistów oraz cztery triathlonistki.

Tegoroczny draft z pewnością zaskoczył nie tylko fanów, ale i menedżerów. W trakcie wideorozmowy, podczas której dokonywali oni kolejnych wyborów, okazało się bowiem, że niektórzy rezygnowali z oferowanych im zawodników – tak było, chociażby w przypadku Tima Dona.

SLT Eagles

To w jego rękach są losy drużyny orłów, której w ubiegłym roku udało się wywalczyć zwycięstwo. Don zaszokował wszystkich tym, że zrezygnował z Amerykanki Taylor Spivey. Okazało się, że dzięki temu udało mu się „zdobyć” dla swojej drużyny świeżo upieczoną mistrzynię Europy z Monachium, Brytyjkę Non Stanford, dla której będą to ostatnie zawodowe wyścigi.

Z racji, iż w tym roku zabrakło Brytyjczyka Alexa Yee, na jego miejsce Don zdecydował się sprzątnąć sprzed nosa innej drużyny Australijczyka Matta Hausera. Może okazać się to jedną z najważniejszych decyzji dla orłów, gdyż jest on jednym z fantastycznych pływaków, na którego barkach spoczywać będzie walka o „short chute”.

SLT EAGLES
Non Stanford Matt Hauser
Sian Rainsley Jamie Riddle
Sophia Green Daniel Dixon
Sara Röel Emil Holm

SLT Cheetahs – Fan Team

Kolejną drużyną są gepardy, która poprzez wprowadzenie nowych zasad, działa na zasadzie franczyzy oferującej udziały fanom triathlonowej serii wyścigów. Oznacza to, że wpływ na każdą podjętą decyzję – również podczas wyboru składu teamu – mają jej właściciele. Menedżerką gepardów jest Annie Emmerson.

Wśród wybranej ósemki triathlonistów znaleźli się m.in. medalista igrzysk olimpijskich Brytyjczyk Jonny Brownlee, jego rodaczka i również fantastyczna kolarka Sophie Coldwell oraz pochodzący z Belgii Marten van Riel. Z powodu kontuzji van Riel zostanie jednak zastąpiony podczas pierwszego z wyścigów SLT.

SLT CHEETAH
Sophie Coldwell Jonny Brownlee
Rachel Klamer Marten van Riel
Verena Steinhauser Max Stapley
Mirian Casillas García Shachar Sagiv

ZOBACZ TEŻ: Aktualizacja rankingu PTO – kolejny Polak zbliża się do TOP100

Bahrain Victorious Scorpions

Kierowane przez Chrissa McCormacka skorpiony z pewnością będą należały do grona faworytów podczas tegorocznej widowiskowej serii wyścigów. W trakcie draftu „Macca” zdecydował się bowiem na szybkich i doświadczonych triathlonistów.

Nie zabraknie jednej z czołowych zawodniczek, Brytyjki Georgii Taylor-Brown, która zdobyła dwa medale podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio (srebro indywidualnie oraz złoto w sztafecie mieszanej). U skorpionów nie zabraknie również brązowego medalisty z Igrzysk w Rio Henriego Schoemana z RPA, czy Francuza Vincenta Luisa.

BAHRAIN VICTORIOUS SCORPIONS
Georgia Taylor-Brown Vincent Luis
Alissa König Tyler Mislawchuk
Emma Jeffcoat Henri Schoeman
Cathia Schär Kenji Nener

SLT Sharks

W tym roku w składzie rekinów na pewno nie zabraknie szybkich biegaczy. Przewodząca teamem Michelle Dillon postawiła bowiem na młodych triathlonistów z dużym potencjałem, którzy nie raz na trasie pokazali już swoje „zęby”.

Głównym zadaniem Dillon było znaleźć wsparcie dla Nowozelandczyka Haydena Wilde’a oraz Brytyjki Beth Potter, którzy stanowią główny filar dla rekinów. Wybór padł m.in. na Taylera Reida z Nowej Zelandii oraz reprezentującego Niemcy Jonasa Schomburga, który bardzo dobrze radzi sobie podczas krótkiej i dynamicznej rywalizacji.

SLT SHARKS
Beth Potter Haydem Wilde
Kate Waugh Tayler Reid
Nicole van der Kaay Chase McCqueen
Julia Hauser Jonas Schomburg

SLT Rhinos

Ostatnią drużyną są nosorożce, których menedżerem jest Ronnie Schildknecht. To on zdecydował się zatrzymać u siebie niechcianą u orłów Taylor Spivey, a następnie zdziwił wszystkich rezygnując z van Riela.

Okazało się, że zawodnikami, którzy wstąpią w szeregi tego teamu, będzie m.in. Portugalczyk Vasco Vilaça, który zastąpił odrzuconego Belga. Po bardzo udanym ubiegłym sezonie możemy zaryzykować stwierdzeniem, że będzie on jednym z najważniejszych ogniw u nosorożców.

SLT RHINOS
Taylor Spivey Vasco Vilaça
Natalie Van Coevorden João Pedro Silva
Jeanne Lehair Sergio Baxter Cabrera
Hanne De Vet Valentin Wernz

Pierwszy wyścig odbędzie się 4 września. Kobiety wystartują o godzinie 13:09, a mężczyźni o 14:24. Zmagania będziecie mogli śledzić na bieżąco m.in. na kanale SuperLeagueTriathlon TV.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,503ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane