Znana aktorska para zadebiutuje w Challenge Gdańsk!

W życiu prywatnym są małżeństwem, a za kilka miesięcy zadebiutują w triathlonie. Czemu Bartek Kasprzykowski i Tamara Arciuch rozpoczęli treningi do Challenge Gdańsk? Jak wyglądają ich postępy?

Za kilka miesięcy Bartłomiej Kasprzykowski i Tamara Arciuch wystartują w Challenge Gdańsk. Będzie to dla nich pierwszy wyścig triathlonowy. Skąd wziął się pomysł na start podczas imprezy? O tym aktorska para rozmawiała z Łukaszem Grassem w serii wywiadów dla Challenge.

Być może jest to kryzys wieku średniego. Może ja mam taki kryzys? Chyba z wszystkich możliwych opcji, które daje nam kryzys wieku średniego, czyli za drogie auta, czy zbyt młode partnerki, to chyba najzdrowsze z możliwych wyzwań – mówi aktor. O triathlonie usłyszał już dość dawno temu od Macieja Dowbora, który również zdecydował się na starty. Mówi, że wtedy nie potrafił zrozumieć, jak zawodnicy mogą startować nie w jednej, a w trzech dyscyplinach.

Co za wariaci! Przecież to się nie da. Ja rozumiem biegać na rowerze, jeździć, ale wszystko równocześnie? – mówi.

Czas na zmiany w życiu

Kasprzykowski wcześniej trenował boks i tańczył, ale później miał długą przerwę od sportu. W triathlonie zaczyna od zera pod koniec poprzedniego roku. Zauważa, że start w Challenge Gdańsk jest dla niego szansą na to, aby rozpocząć aktywne życie.

Startuję z poziomu nie 0, ale właściwie -1. Wydaje mi się, że to dla mnie taki ostatni moment, aby zacząć coś robić i poprawić stan swojego ciała, umysłu i zdrowia.

Aktor mówi jednak, że nie liczy się dla niego czas ukończenia zawodów i rywalizacja z innymi. Chce przede wszystkim ukończyć wyścig i uważa, że będzie to walka z samym sobą. Co na początku przygody z triathlonem jest największym problemem? Głównie regularność treningów.

Myślę, że najbardziej istotna jest dla mnie regularność ćwiczeń i treningów, w tym moim chaotycznym systemie pracy, gdzie nie ma stałego rytmu. Wpasowanie się z tym rytmem treningów będzie dość trudne. Drugą rzeczą mogą być ograniczenia związane z moim wiekiem.

Zainspirowana startem męża

Tamara Arciuch, żona Bartłomieja Kasprzykowskiego, wspierała go w podjęciu decyzji o starcie w Challenge Gdańsk. Wtedy jednak mąż zaproponował, aby również i ona spróbowała wziąć udział w pierwszym triathlonie. Nie zdecydowała się jednak na start indywidualny ze względu na obowiązki rodzinne. Będzie startowała w sztafecie.

Bartek powiedział „wystartuj w sztafecie”. Może rzeczywiście pokonanie tego dystansu jest w zasięgu moich możliwości, ale teraz nie jestem już taka pewna – mówi w rozmowie.

Dla Arciuch, która pływała w młodości, treningi są nowym doświadczeniem. Uczy się pływania kraulem, ale podkreśla, że jako aktorka jest właściwie przyzwyczajona do ciągłej nauki i nowości. Różnica jest taka, że w jej pracy nagranie sceny można powtórzyć, a całość zmontować, a w triathlonie cały dystans trzeba rzetelnie przepłynąć. Dodaje, że nie powinna mieć problemu z open water dzięki doświadczeniom z młodości. Nie obawia się tak bardzo przejścia z basenu do morza.

Bardzo mi się podobają te treningi. Oczywiście muszę też robić inne rzeczy. Trzeba się wydolnościowo poprawić. Byłam sportowym typem jako nastolatka, ale później tego ruchu było mniej. Siłownia, fitness i taniec były, ale już bieganie to moje pięta achillesowa. Wiem, że będę musiała też pobiegać.

ZOBACZ TEŻ: Challenge Gdańsk – zniżka 10% z kodem Akademii Triathlonu!

Dystans średni 10% taniej z Akademią Triathlonu!

Challenge Gdańsk zaplanowano na 17-18 czerwca 2023 roku. Dzięki Akademii Triathlonu zaoszczędzić możecie 10% ceny pakietu na dystans średni, gdzie będziecie ścigali się z być może z Bartłomiejem Kasprzykowskim!

Oszczędzacie 10% ceny pakietu! Aktualnie cena pakietu to 219€, ale z naszym kodem zapłacicie około 197€!

Jak korzystne jest kupno pakietu z naszym kodem? Zobaczcie na poniższym przykładzie:

Dystans średniCena oryginalnaCena z kodem -10% od AT
Kolejne 200 pakietów lub do 28 lutego 2023219€ok. 197€
Kolejne 200 pakietów lub do 31 marca 2023239€ok. 215€
Kolejne 200 pakietów lub do 30 kwietnia 2023259€ok. 233€
Ostatnie 200 pakietów lub do 4 czerwca 2023289€ok. 260€

Jak otrzymać kod zniżkowy na pakiet Challenge Gdańsk (dystans średni)?

Aby zaoszczędzić 10% przy zakupie pakietu na dystans średni Challenge Gdańsk, musisz użyć personalizowanego kodu rabatowego, który otrzymasz od nas w wiadomości e-mail. Oto co należy zrobić, aby otrzymać kod i wykorzystać go do obniżenia ceny:

  1. Napisz e-mail pod adres [email protected] zatytułowany „Kod rabatowy – Challenge Gdańsk dystans średni”
  2. Otrzymasz od nas wiadomość z indywidualnym kodem zniżkowym 10% – można go wykorzystać JEDEN raz!
  3. Wykorzystaj kod podczas płatności za pakiet na dystansie średnim. Rejestracja tutaj 
Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,290ObserwującyObserwuj
430SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze