Zobacz najlepsze momenty z sezonu 2019 w obiektywie Maratomanii

Maratomania działa na rynku od dekady. W roku 2019 poszli oni o krok dalej i dodali do swojej oferty coś nowego. Był to całkiem nowy typ kadru.

ZOBACZ TEŻ: 10 lat Maratomanii – ujęcie #1

Od początku swojej działalności Maratomania pojawiała się podczas triathlonu w Gdyni. To podczas wcześniejszych edycji tego eventu pierwszy raz mieli oni styczność z tak dużą frekwencją zawodników zza granicy. W sezonie 2019 w ich kadrach ukazał się tam ktoś wyjątkowy:

W roku 2019 mieliśmy przyjemność fotografować gwiazdę triathlonowego świata, czyli Jana Frodeno, który wystąpił w Enea Ironman Gdynia 2019.

Enea IRONMAN 70.3 Gdynia 2019

Jan Frodeno, Enea IRONMAN 70.3 Gdynia 2019
Jan Frodeno na mecie Enea IRONMAN 70.3 Gdynia 2019, źródło: Maratomania

Enea IRONMAN 70.3 Gdynia 2019

Jan Frodeno, Enea IRONMAN 70.3 Gdynia 2019
Jan Frodeno, źródło: Maratomania

W 2019 roku wprowadziliśmy także nowy sposób fotografowania zdjęć z rowerów. Były to zdjęcia boczne, ukazujące cały rower i sylwetkę. Tego typu kadry okazały się strzałem w dziesiątkę.

Enea IRONMAN 70.3 Gdynia 2019

Enea IRONMAN 70.3 Gdynia 2019 w obiektywie Maratomanii
źródło: Maratomania

Często pytamy naszych obserwatorów i klientów, jakiego typu zdjęcia lubią najbardziej. Ich odpowiedzi są bardzo zróżnicowane. Zdjęcia z ,,perspektywy żabiej” najchętniej wybierają mężczyźni, gdyż postawa od razu wydaje się większa, bardziej mentalna. A to synonimy siły.

Super League Triathlon Poznań 2019

Super League Triathlon Poznań 2019
źródło: Maratomania

– Kobiety natomiast lubią zdjęcia z perspektywy ,,lotu ptaka,”, zwłaszcza na mecie. Robione są one szerokim kątem, dzięki czemu postura uchwycona z medalem ukazuje siłę, ale nie traci kobiecości. Oczywistą rzeczą jest to, że każdy na zdjęciu chce wyglądać jak najlepiej, ale subiektywna samoocena na zdjęciu jest akurat wprost proporcjonalna do energii inwestowanej w siebie.

Metalkas Ocean Lava Triathlon Polska 2019

Metalkas Ocean Lava Triathlon Polska 2019
źródło: Maratomania

– Zauważyliśmy, że czym bardziej zaangażowany zawodnik, tym ma większe wymagania do zdjęć. Nasi klienci są wymagający, nawet bardzo, z czego jesteśmy dumni. Popycha nas to do ciągłego udoskonalania naszej usługi.

ZOBACZ TEŻ: Najlepsze triathlonowe zdjęcia 2018 roku! SPRAWDŹ! 

Triathlon Mietków 2019

Triathlon Mietków 2019
źródło: Maratomania

W sezonie 2019 Maratomania była świadkiem zaręczyn na mecie. Połączenie startowej adrenaliny, euforii na mecie oraz usłyszanego „tak” jest jedną z najbardziej odurzających mieszanek emocji, jaką mogą poczuć triathloniści.

Enea IRONMAN 70.3 Gdynia 2019

Enea IRONMAN 70.3 Gdynia 2019, obiektyw Maratomanii
źródło: Maratomania

Trzy lata temu obiektywy Maratomanii można było zobaczyć nie tylko przy triathlonowych trasach, lecz także na innych sportowych imprezach. Jedną z nich był Runmageddon, czyli biegowe wyścigu, podczas którego uczestnicy muszą pokonać szereg różnych przeszkód w terenie.

GREATMAN Triathlon 2019

GREATMAN Triathlon 2019
źródło: Maratomania

Runmageddon, Kraków, 2019

Kraków Runmageddon 2019, obiektyw Maratomanii
źródło: Maratomania

Zdjęcia to jedna z najlepszych pamiątek. Szczególnie teraz, kiedy stanowią one jeden z fundamentów, na którym buduje się content i rozpoznawalność kont na różnych portalach w mediach społecznościowych. Nie dziwi więc fakt, że wśród triathlonistów cenione są epickie ujęcia z tras zawodów.

Te od Maratomanii, czyli wykonane m.in. przez  Piotra i Pawła Naskrentów sygnowane są charakterystycznym logiem w kształcie litery „M”. To w ich głowach dziesięć lat temu, podczas wyścigu MTB, zrodził się pomysł, którego owoce były coraz bardziej widoczne z każdym kolejnym sezonem. Paweł robił zdjęcia startującemu Piotrowi i pozostałym uczestnikom imprezy. Efekty jego pracy zachwyciły wielu i cieszyły się ogromną popularnością.

Pasja do fotografii i do sportu okazały się fuzją, dzięki której już po kilku miesiącach od tego wydarzenia powstała ich oficjalna strona www. Z każdym kolejnym rokiem w kalendarzu Maratomanii przybywało kolejnych imprez, z którymi wracali oni z niesamowitymi zdjęciami wykonanymi na trasach wyścigów.

Jesteś ciekaw ich najlepszych z wcześniejszych lat? Znajdziesz je pod tytułem „10 lat Maratomanii”. Kolejną porcję zdjęć zobaczysz w kolejnych artykułach z naszej autorskiej serii, które ukażą się już wkrótce.

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

15,980FaniLubię
1,116ObserwującyObserwuj
302SubskrybującySubskrybuj

Kalendarz

Brak wydarzeń

Najpopularniejsze

X
X