Zrób sobie przerwę na kawę, czyli nowa odsłona treningu na Zwiftcie

Zwift postanowił jakiś czas temu informować z większym wyprzedzeniem o planowanych zmianach. Teraz ogłoszono listę aktualizacji, które mają sprawić, aby „treningi były bardziej angażujące i realistyczne”. Będzie można między innymi… zrobić przerwę na kawę!

ZOBACZ TEŻ: Najpopularniejsze aplikacje treningowe dla triathlonistów. Co wybrać?

W najbliższych miesiącach do aplikacji Zwift dodane zostaną nowe opcje i ciekawe aktualizacje. Producent ogłosił właśnie tzw. roadmap, który pokazuje zmiany planowane w najbliższym czasie. Pośród zmian jest między innymi możliwości zrobienia „przerwy na kawę” oraz „teleportacja”.

Już w maju w oprogramowaniu pojawi się opcja Coffee Stop, czyli przerwa na kawę. Każdemu zdarza się, że przed treningiem zapomniał napełnić bidonu, nie wziął ręcznika lub już w czasie jazdy potrzebuje przerwy. Każdy będzie mógł teraz zrobić taką przerwę bez tracenia dystansu do innych użytkowników, z którymi jedzie – jego avatar utrzyma tempo jazdy w grupie.

Do opcji będą mieli dostęp wszyscy użytkownicy aplikacji. „Przerwa na kawę” trwa maksymalnie do trzech minut. Można ją skrócić, aby szybciej wrócić do treningu. Nie ma na razie zbyt wielu informacji, jak dokładnie będzie działała (ma być dostępna w Zwift Companion i przez Action Bar), ale użytkownicy otrzymają również możliwość zbierania punktów XP.

Teleportacja” i inne zmiany

Nowa opcja Rider Teleport sprawi, że jazda z przyjaciółmi może stać się znacznie prostsza. Teraz podczas treningu będzie można dosłownie teleportować się w aplikacji do znajomego, który jest w tym samym wirtualnym świecie – oczywiście bez przerywania treningu. Tej opcji będzie można użyć również z RoboPacers, czyli botami, które na każdej trasie jadą w wybranym tempie. Teleportacja ma się w Zwifcie pojawić w okolicach lata tego roku – nie będzie możliwości wykorzystania jej podczas wyścigu.

Również latem na użytkowników czekał będzie nowy Action Bar. Dostępny będzie dalej w Companion App oraz przez naciśnięcie strzałki w górę na klawiaturze, ale wszystkie opcje będą teraz dostępne łatwiej bez potrzeby scrollowania w lewo lub prawo. Chcąc przykładowo zmienić ustawienie kamery, będzie można zrobić przez jedno z szybko dostępnych menu. Z Action Bar dostępne będą też opcje Rider Teleport, Coffee Stop i inne działania.

Legendarne podjazdy od tego lata

Nowym dodatkiem do Zwifta będzie również Climb Portal. Przeniesie użytkowników do „środowiska z nowymi wrażenia wizualnymi”. Kryje się pod tym możliwość sprawdzenie się na legendarnym podjazdach, które są lub były częścią najbardziej ekscytujących wyścigów w historii. Na początek będą to Col du Tourmalet i Col d’Aspin (część Tour de France).

W zakresie modyfikacji społecznościowych aplikacji Zwift planuje wprowadzenie do klubów opcji „Keep Everyone Together”. Administrator będzie mógł zaznaczyć to, aby podczas klubowych przejażdżek nikt z zawodników nie wypadał z grupy, niezależnie od mocy wyjściowej.

Dzięki dostępnej już teraz aktualizacji Pack Dynamics jazda w peletonie ma być bardziej realistyczna. Zawodnika nie będzie można tak szybko wyprzedzić i nie zostanie tak łatwo wciągnięty do peletonu po ucieczce. Będzie też jednak łatwiej oderwać się z grupy. Większy realizm ma też polegać na tym, że przy normalnej jeździe avatar będzie pozostawał w tej samej pozycji u w stosunku do innych.

ŹródłoZwift Inider
Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,501ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane