Powrót akademii, społeczność kobiet i nowe wyścigi. Zwift zapowiada sporo nowości!

W najbliższych miesiącach aplikacja Zwift przejdzie szereg modyfikacji. Pojawią się nowe wyścigi, mapy, a także między innymi ocena wyścigu, która pomoże ocenić postępy użytkowników.

Jeśli jesteś użytkownikiem Zwifta mamy doskonałe wiadomości przed jesienno-zimowymi treningami. Twórcy aplikacji ogłosili właśnie plan zmian i modyfikacji, które zagoszczą tam w kolejnych miesiącach. Lista jest całkiem spora.

ZOBACZ TEŻ: Idealne i tanie paliwo dla triathlonisty? Potrzebujesz tylko ryżu

Aktualizacja Zwift – nowe trasy w Watopii i Climb Portal

Najpopularniejszy ze światów Zwift, czyli Watopia, otrzyma 19 kilometrów nowych dróg. To pierwsze takie rozszerzenie od 2019 roku. Nowe trasy mają być szybkie i płaskie. Łącznie pojawi się ich osiem, a długość ma wynosić do 48 kilometrów.

W październiku użytkownicy będą mogli wziąć udział w Tour of Watopia. Rejestracja do wyścigów rozpocznie się 25 września. Aktualnie poszczególne odcinki dostępne są na żądanie między innymi w postaci jazdy klubowej lub MeetUp.

fot. Zwift

W lipcu premierę miał Climb Portal. Użytkownicy Zwifta mogą dzięki niemu przetestować się na jednych z legendarnych podjazdów takich jak Col du Tourmalet i Col D’Aspin. W nowej wersji Zwifta, która dostępna ma być jesienią, wprowadzone zostaną poziomy trudności podjazdów. Będzie można wybrać bardziej realistyczną wersję (odpowiadającą rzeczywistości) lub mniejszą (50% lub 75%) dostosowaną do własnych możliwości.

Powrót akademii, klub treningowy dla kobiet i ocena wyścigu

Jedną ze zmian będzie również powrót Zwift Academy. Będzie to nie tylko szansa na poprawę umiejętności i trening, ale również możliwość dołączenia do profesjonalnego zespołu kolarskiego. Najlepszy zawodnik i zawodniczka otrzymają szansę na zawodowy kontrakt w zespołach Canyon//Sram lub Alpecin-Deceuninck.

Zwitft wprowadzi również klub treningowy dla kobiet. Będzie to społeczność, dzięki której mogły będą trenować, jeździć wspólnie, ścigać się, a to wszystko pod „opieką” trenerów. Treningi klubowe opracowane zostały przez 3-krotną złotą medalistkę olimpijską Kristin Armstrong.

Nowością będzie również Zwift Racing Score, czyli punktowa ocena wyścigów. Opcja ta będzie umożliwiała sprawdzenia własnych postępów. Przy obliczaniu wyniku pod uwagę będą brane między innymi moc, wyniki wyścigu i umiejętności. Punktacja będzie aktualizowana po każdym wyścigu, aby uwzględniać również pozycję i siłę składu wyścigu. Opcja ma też pomóc użytkownikowi w wyborze odpowiedniej grupy lub wyścigu.

Inne nowości i zmiany:

  • Nowe Zwift Ride Series – Pretzelfest
  • Aktualizacja Zwift Companion (wybór treningów)
  • Więcej nowych wyścigów – Zwift Racing League
  • Aktualizacje związane ze Zwift Play
Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,455ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze