Zwift zapowiada Zwift Games 2024:„Największe e-sportowe wydarzenie w historii” 

Zwift zapowiada nowy format mistrzowskich wyścigów Zwift Games. Platforma chce udowodnić, że nie potrzebuje aprobaty Międzynarodowej Unii Kolarskiej, aby stworzyć: „największe e-sportowe wydarzenie w historii”.

ZOBACZ TEŻ: Arabscy szejkowie przelicytowali konkurencję. MyWhoosh zorganizuje e-sportowe MŚ

Pod koniec sierpnia 2023 Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) ogłosiła, że organizatorami przyszłorocznych e-sportowych mistrzostw świata będzie platforma MyWhoosh. Dla wielu użytkowników było to zaskoczeniem, ponieważ w 2023 impreza odbywała się za pośrednictwem platformy Zwift i to ona stanowiła głównego pretendenta do organizacji kolejnej edycji.

Na odpowiedź Zwifta nie trzeba było jednak długo czekać. Kilka dni temu platforma zapowiedziała powstanie Zwfit Games 2024, które mają stać się: „największym wydarzeniem e-sportowym w historii”. Zwift do wirtualnej rywalizacji chce przyciągnąć tysiące uczestników. 

„Najbardziej demokratyczne kolarskie mistrzostwa”

Zwift Games 2024 składać się będzie z wyścigów kwalifikacyjnych, w których kolarze rywalizować będą o miejsca w finałach Zwift Games Elite. Następnie wyłoniony zostanie mistrz i mistrzyni Zwfit Games. 

Wyścigi kwalifikacyjne odbędą się pod koniec lutego 2024 roku, a finały Zwift Games Elite  w pierwszych dwóch tygodniach marca 2024 roku. Zwift Games wyłoni mistrza i mistrzynię w trzech dyscyplinach medalowych, a także w klasyfikacji generalnej. Zwycięzcy otrzymać mają „największą w historii pulę nagród”. 

Co ważne, każdy Zwifter, który nie będzie chciał rywalizować w nowych mistrzostwach Zwift, będzie mógł wziąć udział w wydarzeniach powiązanych z mistrzostwami, ponieważ: „otwarta konkurencja obiecuje uczynić Zwift Games najbardziej demokratycznymi mistrzostwami kolarskimi, jakie kiedykolwiek się odbyły. Aby dać Zwifterom spojrzenie na przyszłość e-sportu rowerowego, Zwift będzie również gospodarzem wyścigów pokazowych, które zaprezentują najnowsze innowacje w wyścigach Zwift”. 

Źródło: Bikerumor

Zwift Games – powrót do dominacji?

Chociaż szczegóły imprezy nie zostały jeszcze potwierdzone, to Zwift zapowiedział, że kolarze będą mogli konkurować na trzech płaszczyznach. 

  • The Sprint Championship – wyzwanie dla najlepszych kolarskich e-sprinterów 
  • The Epic Championship – wyzwanie dla osób, które lubią długie trasy. Wyścig ma liczyć co najmniej 60km 
  • The Hill Climb Championship – wyzwanie pełne podjazdów, zjazdów i zakrętów 

Zwift dodaje, że parytet będzie głównym filarem Zwift Games. Dystanse wyścigów będą takie same dla mężczyzn i kobiet, a nagrody pieniężne zostaną równo podzielone. Dalsze szczegóły, w tym dokładne daty, formaty, informacje o globalnych transmisjach i podziale puli nagród, zostaną podane w grudniu.

Czy uruchomienie Zwift Games w 2024 roku przywróci Zwiftowi dominacje jako wirtualnej platformy kolarskiej w środowisku wyścigów e-sportowych? 

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,448ObserwującyObserwuj
440SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze