Zwycięzca Tour de Pologne wystartuje w Herbalife Triathlon Gdynia

Cezary Zamana, zwycięzca Tour de Pologne z 2003 roku postanowił spróbować swoich sił w triathlonie. Wystartuje w Herbalife Triathlon Gdynia 2014. Do startu w tej samej imprezie szykuje się także inny wybitny, polski kolarz Piotr Wadecki, olimpijczyk z Sydney. Cezary Zamana wystartuje w Gdyni na dystansie sprinterskim (0,75km pływania – 20km rowerem i 5km biegiem). Będzie to jego debiut na zawodach triathlonowych.

 

Długo się przed tym wzbraniałem, ale w końcu fala popularności triathlonu w Polsce poniosła  także i mnie – mówi Cezary Zamana. – Z jednej strony jestem podekscytowany, z drugiej jednak czuję się jak młodzik, podczas pierwszego kolarskiego wyścigu w swojej karierze. Po ponad trzydziestu latach na rowerze będę się musiał zmierzyć z czymś zupełnie nowym. Już zacząłem częściej odwiedzać pływalnię i zamieniać przejażdżki rowerowe na  bieganie  – dodaje.

 

Cezary Zamana to ostatni Polak, który sięgnął po zwycięstwo w Tour de Pologne w 2003 roku. Jeździł w najlepszych zawodowych grupach kolarskich na świecie. Wraz z grupą Kelme wystartował w Tour de France. Po zakończeniu zawodowej kariery w 2005, stworzył największy cykl maratonów rowerowych w Polsce – Merida Mazovia MTB Marathon.

 

W Herbalife Triathlon Gdynia na dystansie długim wystartuje również Piotr Wadecki, czterokrotny Mistrz Polski w kolarstwie szosowym, olimpijczyk z Sydney (7 m. w wyścigu ze startu wspólnego). Aktualnie pełni funkcje dyrektora sportowa zawodowej grupy kolarskiej CCC Polsat Polkowice.

 

Herbalife Triathlon Gdynia wraz z imprezami towarzyszącymi odbędzie się w dniach 8-10  sierpnia 2014. W programie zawodów zaplanowane są zawody na dystansie długim (1,9km pływania – 90km rowerem i 21,1 km biegiem) oraz sprinterskim (0,75km – 20km – 5km). Zapisy na dystans długi zostały już definitywnie zamknięte, ponieważ wyczerpał się limit 1500 uczestników. Zapisy na sprint nadal trwają.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,471ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane