Zwycięzcy pucharu świata wystartują w MŚ w lekkoatletyce przełajowej?

Hugo Milner i Morgan Pearson zakwalifikowali się na mistrzostwa świata w lekkoatletyce przełajowej. Czy zdecydują się wystartować na zawodach w Serbii?

ZOBACZ TEŻ: 10 najlepszych momentów World Triathlon w sezonie 2023

Mistrzostwa odbędą się 30 marca 2024 r. w Belgradzie. Biegi przełajowe to część zawodów organizowanych pod szyldem World Athletics Series. Sportowcy wystartują w Parku Przyjaźni nad Dunajem. Pierwotnie gospodarzem miała być Chorwacja a same biegi miały się odbyć w drugim tygodniu lutego.

Triathloniści na MŚ w przełajach?

Sezon 2023 był udany dla zawodników. Hugo Milnera można było oglądać m.in. w PŚ w Miyazaki – jego świetny występ zagwarantował mu złoty medal! O zwycięstwie przesądził bieg, bowiem brytyjski triathlonista po części rowerowej zajmował 36. pozycję.

Milner ma też doświadczenie w biegach przełajowych, które były jego główną dyscypliną, zanim zaczął startować w zawodach triathlonowych. Ma na koncie zwycięstwa w zawodach krajowych i międzynarodowych.

Materiał z zeszłorocznych mistrzostw świata w biegach przełajowych.

Morgan Pearson z kolei doskonale poradził sobie w pucharze świata Karlovy Vary. Wystartował na trasie uznawanej za jedną z najbardziej wymagających. Amerykanin zdobył również srebrny medal podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 2020. Podobnie jak Milner – Pearson z sukcesami biegał już wcześniej w przełajach.

Żaden z zawodników nie zdecydował jeszcze, czy przyjmie zagwarantowane miejsce. Jeśli tak – znani triathloniści będą ścigać się w belgradzkim Parku Przyjaźni ze światowej sławy lekkoatletami.

Gabriela Bortacka
Gabriela Bortacka
Redaktorka. Pisze głównie o sporcie i historii. W jednym i drugim szuka przede wszystkim inspirujących ludzi. Z wykształcenia dziennikarka i antropolożka kultury.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,469ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane