Zych mistrzynią Polski na sprincie, Łagownik i Woźniak pobiegły po podium [Wyniki MP Kraków]

Najciekawiej podczas mistrzostw Polski w Niepołomicach zapowiadała się rywalizacja na dystansie sprinterskim. O tytuły mistrzyni Polski rywalizowały między innymi doskonałe siostry Sudak.

Rywalizacja w Krakowie odbywała się na dystansie sprinterskim. Zawodniczki miały przepłynąć 750 metrów, następnie przejechać 20 km na rowerze i przebiec 5 km.

Wyścig zapowiadał się bardzo interesująco. Niedawne mistrzostwa Polski w supersprincie zdominowane zostały przez siostry Zuzannę i Magdalenę Sudak, które były najlepsze w kategorii U23 i open. Na liście startowej była także Józefina Młynarska, która świetnie radzi sobie w tegorocznym Pucharze Europy Juniorów. Pośród faworytek mieliśmy także Weronikę Ptaszyńską i Matyldę Wojakiewicz.

Start MP Juniorek, U23, Elity

MP Triathlon Kraków-Niepołomice 2022

Posted by Polski Triathlon on Saturday, July 30, 2022

Początek zapowiadał emocjonującą walkę. Siostry Sudak jako pierwsze wyszły z wody. Magdalena ukończyła pływanie z czasem 00:10:10, a Zuzanna była 3 sekundy wolniejsza mając taki sam czas jak Matylda Wojakiewicz. Parę sekund za nimi była Natalia Zych.

Rower zapowiadał kolejne emocje. Siostry Sudak prowadziły po 4 okrążeniach po 5 km, mając taki sam czas, sekundę za nimi była Natalia Zych, która miała za sobą Matyldę Wojakiewicz. Te 4 zawodniczki miały minutę przewagi nad pozostałymi rywalkami i to one stoczyły w końcówce walkę o zwycięstwo.

Zych biegła równo i 5 kilometrów pokonała w niecałe 18 minut. Dzięki temu zwyciężyła w mistrzostwach Polski Open z czasem 01:01:38. Doskonale pobiegły Marta Łagownik oraz Joanna Woźniak (obie 00:17:13). Łagownik zameldowała się na mecie z czasem 01:01:57 i zajęła 2. miejsce. Joanna Woźniak zajęła 3. miejsce z czasem 01:02:12.