Życiowa forma Alexa Yee? Brytyjczyk zwycięża w Super League Triathlon London 

W Londynie rozpoczął się piąty sezon Super League Triathlon. W inauguracyjnym wyścigu sezonu 2023 Alex Yee potwierdził życiową formę, wyprzedzając m.in. podwójnego medalistę igrzysk olimpijskich Jonathana Brownlee.

ZOBACZ TEŻ: Arabscy szejkowie przelicytowali konkurencję. MyWhoosh zorganizuje e-sportowe MŚ

27 sierpnia w Londynie rozpoczął się piąty sezon Super League Triathlon. Jak zapowiadają organizatorzy jest on: „świętem dotychczasowej podróży i początkiem kolejnego rozdziału ambitnego wzrostu i ekscytujących zapowiedzi na 2024”. 

Wyścigi z serii SLT charakteryzuje przede wszystkim nietypowy format „Enduro”, którego dynamika ma przyciągać jak najwięcej widzów. Enduro obejmuje 300 metrów pływania, 4 kilometry jazdy rowerem i 1.6 kilometra biegu, powtarzanego trzykrotnie, bez żadnej dodatkowej przerwy. Każdy triathlonista, który podczas jednego z wyścigów traci więcej niż 90 sekund do lidera, jest eliminowany z zawodów. 

Super League Triathlon London – decydujące sekundy

Inauguracyjny wyścig sezonu 2023 Super League Triathlon London zgodnie z założeniami organizatorów był niezwykle szybki, a walka o najwyższe lokaty zarówno w wyścigu kobiet, jak i mężczyzn rozegrała się na ostatnim z etapów biegowych. 

W wyścigu kobiet Jeanne Lehair wyrwała zwycięstwo dosłownie… w ostatniej sekundzie. Podczas niesamowitego finiszu wyprzedziła Sophie Coldwell i Taylor Spivey, wbiegając na metę z czasem lepszym od Coldwell o sekundę i o trzy sekundy od Spivey.

Sekundy dzieliły również Alexa Yee i Jonna Brownlleego. Yee zaatakował jednak mocno od razu po zejściu z roweru. Brytyjczyk niesiony przez swoją publiczność wyprzedził podwójnego medalistę olimpijskiego o trzy sekundy. Zwycięstwo Yee w Super League Triathlon London jest kolejnym potwierdzeniem niezwykle dobrej formy Brytyjczyka, który niecałe dwa tygodnie temu zwyciężył w zawodach testowych w Paryżu, będącym najważniejszym sprawdzianem przed przyszszłorocznymi igrzyskami olimpijskimi. 

Chciałem wykorzystać rozpęd, jaki wyniosłem z zawodów testowych w Paryżu i to zapoczątkowało ekscytującą serię mistrzostw – przyznał na mecie Yee.

Kolejne wyścigi serii SLT odbędą się kolejno we Francji, USA i Arabii Saudyjskiej:

  • Tuluza, Francja: 3 września.
  • Malibu, USA: 30 września.
  • NEOM, Arabia Saudyjska: 21 października.
Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,455ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze