33. edycja Biegu Niepodległości: świętowanie na sportowo! 

Bieg Niepodległości co roku przyciąga tysiące uczestników. Wszystko za sprawą jego niepowtarzalnej atmosfery, a przede wszystkim chęci świętowania jednego z najważniejszych wydarzeń w historii Polski. Jak będzie wyglądała tegoroczna edycja? 

ZOBACZ TEŻ: Triathloniści w Biegu Chomiczówki 

Impreza pełna symboli

Bieg Niepodległości to nie tylko klasyczne zawody, lecz także sposób na upamiętnienie odzyskania niepodległości przez Polskę. Jak podkreślają organizatorzy: „impreza jest pełna symboli”. 

Biegacze ruszą z mety 11 listopada o godzinie 11:11. Wcześniej wszyscy uczestnicy odśpiewają hymn Polski, a na starcie wspólnymi siłami utworzona zostanie wielotysięczna biało-czerwona flaga – zawodnicy i zawodniczki założą koszulki w tych barwach i ustawią się w dwóch kolumnach. 

Udział w tegorocznej, 33. edycji zawodów do dnia 4 listopada zadeklarowało 13 000 osób. Oficjalna lista startowa liczy… 78 stron z nazwiskami. Oprócz tego zawodnicy mogą zapisać się na bieg wirtualny i wziąć w nim udział w dowolnym miejscu na świecie. 

Na trasie zawodów spotkać będzie można kilka naprawdę ciekawych postaci. Biegaczom towarzyszyć będzie m.in. „marszałek Piłsudski” oraz wojskowe grupy rekonstrukcyjne w strojach z 1918 roku. 

Jesteśmy niezwykle dumni, że w tak radosny sposób i naprawdę licznie możemy uczcić to wyjątkowe święto. Po raz kolejny spotkamy się 11 listopada o godzinie 11:11. Biegacze wyruszą w biało-czerwonych koszulkach i utworzą tętniącą życiem flagę Polski, która oprócz zachwycającej prezencji, jest także symboliczna i wymowna. […] W zeszłym roku udało nam się zgromadzić na trasie aż 10 tysięcy uczestników. Tegoroczne obserwacje pozwalają sądzić, że moda na bieganie wróciła na dobre i Polacy coraz liczniej podejmują aktywność – mówiła w rozmowie z Radiem Eska Magda Skrocka, dyrektorka 33. Biegu Niepodległości.

Źródło: TVN24

Bieg Niepodległości – trasa, wyniki

Warszawski Bieg Niepodległości będzie ostatnią z imprez organizowaną w ramach cyklu Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć”, w której skład wchodzą również Bieg Konstytucji 3 maja oraz Bieg Powstania. 

Uczestnicy imprezy wystartować mogą na trzech dystansach:

  • bieg główny – 10 km
  • nordic walking – 6,5 km
  • bieg dla młodzieży 10-14 lat „Mila Niepodległości” – 1918 metrów 

Start i meta wyścigu znajdować się będą na Alei Jana Pawła II na wysokości ul. Stawki. Dokładna trasa zawodów wraz z najważniejszymi informacjami dotyczącymi imprezy dostępne są na oficjalnej stronie organizatorów. 

Wyniki Biegu Niepodległości można śledzić na żywo za pośrednictwem STS Timing.

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,451ObserwującyObserwuj
440SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze