7. Bieg WOŚP „Policz się z cukrzycą”.

Akademia Triathlonu zaprasza na 7. Bieg WOŚP „Policz się cukrzycą”  – jesteśmy partonem medialnym imprezy, na którą zapisało się już 3500 osób. Rejestracja trwa nadal. – Rok temu byłoby już po rejestracji – mówią organizatorzy imprezy – Na szczęście tym razem może wystartować aż 5000 biegaczy, którzy wspólnie wesprą ideę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i jej akcji „Policz się z cukrzycą” – dodają. Tradycyjny bieg organizowany przy okazji finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od lat przyciąga rzesze miłośników biegania. 13 stycznia 2013 roku centralnymi ulicami Warszawy może pobiec rekordowa liczba zawodników. Co ważne, w tym biegu nie ma zwycięzców i przegranych. Nie ma nawet oficjalnych wyników ani nagród dla najlepszych, a 5-kilometrową trasę mogą pokonać wspólnie całe rodziny:

Bieg „Policz się z cukrzycą” to typowy fun run. Tu nie liczy się wynik. Kilka tysięcy osób biegnie razem, tym samym tempem, często w najróżniejszych przebraniach. Tylko po to, aby promować zdrowy tryb życia i zwrócić uwagę na problemy osób borykających się z cukrzycą – mówi dyrektor biegu, Darek Pawelec z agencji Sport Evolution. Na mecie każdy otrzyma pamiątkowy medal. Wcześniej, w biurze zawodów wolontariusze rozdadzą wszystkim numery startowe oraz tradycyjne, pomarańczowe koszulki imprezy.

Aby wystartować w biegu wystarczy zarejestrować się na stronie www.bieg.wosp.org.pl. Tam również dostępne są wszystkie niezbędne informacje dotyczące trasy i programu imprezy oraz regulamin biegu.

{gallery}Bieg_WOSP_7{/gallery}

 

Zachęcamy wszystkich do rozpoczęcia nowego sezonu biegowego właśnie 13 stycznia w Warszawie. Pokażmy razem, że biegać można nawet „do końca świata i jeden dzień dłużej”. 21. Finał Fundacji Wielka Orkiestra Światecznej Pomocy odbędzie się pod hasłem „Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów“.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w drugą niedzielę stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dziś sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce. W ciągu 20 lat Fundacja wydała na ten cel ponad 150 mln USD.  Program „Policz się z cukrzycą” to inicjatywa zapoczątkowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w 2006 roku, zmierzająca do przybliżenia społeczeństwu i producentom żywności problemów, z którymi borykają się diabetycy. Celem akcji jest zniwelowanie różnego rodzaju uprzedzeń społecznych pod adresem osób chorych na cukrzycę, a także nakłonienie czołowych wytwórców produktów spożywczych do zamieszczania na etykietach produktowych informacji o wymiennikach węglowodanowych i białkowo-tłuszczowych, co znacznie ułatwia diabetykom dobranie odpowiedniej dawki insuliny.

 

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,510ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane