Igrzyska Europejskie 2023: Kolejny dzień startów triathlonistów. Jak poszło Polakom?

Po rywalizacji triathlonistek na starcie Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 stanęli mężczyźni. Jak poradzili sobie reprezentanci Polski?

We wtorek 27 czerwca w ramach rywalizacji na Igrzyskach Europejskich Kraków-Małopolska 2023 jako pierwsze wystartowały triathlonistki. W biało-czerwonych strojach wystąpiły Magdalena Sudak, Józefina Młynarska i Paulina Klimas. Reprezentantki Polski zajęły kolejno 20., 26. i 32. miejsce.

Dzień później rozegrane zostały zawody mężczyzn, w których udział wzięli Michał Oliwa, Kamil Kulik i Maciej Bruździak.

Igrzyska Europejskie 2023 – wyniki Polaków

Bardzo dobrą dyspozycję na etapie pływackim zaprezentował Michał Oliwa. Polak od początku wyścigu utrzymywał się w pierwszej grupie i do T1 wbiegł na 9. pozycji, tracąc 8 sekund do lidera wyścigu. W tej samej, prowadzącej grupie wyścig rowerowy rozpoczął Maciej Bruździak, który z wody wyszedł na 27. miejscu. Kamil Kulik pływanie ukończył na 56. pozycji.

Oliwa mocno rozpoczął również etap rowerowy. Po 12.5 km, jadąc w pierwszej grupie zajmował 5. miejsce. Etap rowerowy okazał się pechowy dla jadącego w drugiej grupie Macieja Bruździaka. Polak uczestniczył w wypadku. Nie przerwał jednak zmagań i rower zakończył na 34. pozycji. Kamil Kulik jadący w ostatniej grupie wjechał do T2 na 49. pozycji.

Na biegu dynamicznie zmieniała się czołówka wyścigu, która odskoczyła Michałowi Oliwie. Finalnie triathlonista zakończył zawody na 28. pozycji z czasem 1:49:44. Jako drugi z Polaków na mecie zameldował się Maciej Bruździak, zajmując 43. miejsce. (1:52:35). Kamil Kulik, po mocnym finiszu i rywalizacji z Hiszpanem wywalczył 45. miejsce (1:53:20).

Ostatni dzień triathlonowej rywalizacji

Oprócz indywidualnych wyścigów kobiet i mężczyzn na 1 lipca zaplanowane zostały wyścigi sztafet mieszanych, których rywalizację można śledzić na żywo na stronie TVP SPORT.