Ogromny awans Agnieszki Jerzyk w rankingu PTO!

Po świetnym, 3. miejscu w mistrzostwach Europy IRONMAN we Frankfurcie Agnieszka Jerzyk skompletowała trzeci wynik potrzebny do wyższego sklasyfikowania w rankingu PTO. Awansowała o ponad 100 pozycji!

Kilka dni temu Agnieszka Jerzyk zajęła 3. miejsce podczas mistrzostw Europy IRONMAN. Polka uzyskała w ten sposób kwalifikację na mistrzostwa świata w Konie. Zdobyła brązowy medal, ale uzyskała też dobry wynik punktowy w klasyfikacji PTO!

Polka blisko TOP50!

Trzecie miejsce podczas IRONMAN Frankfurt dało 80,58 pkt. Oznaczało to też jeden z rekordowych awansów w najnowszym zestawieniu, bo Polka przeskoczyła aż o 116 pozycji i aktualnie zajmuje 57. miejsce! Liderką zestawienia pozostaje Ashley Gentle. Pełną klasyfikację znajdziesz w tym miejscu.

Przypomnijmy, że w do klasyfikacji PTO liczy się średnia z trzech wyścigów z roku kalendarzowego. Awans Jerzyk był więc też możliwy właśnie dzięki świetnemu wynikowi z Niemiec. Nieco wcześniej Polka uzyskała 69,39 pkt za 2. miejsce podczas Challenge Gdańsk. W listopadzie zeszłego roku Jerzyk zajęła 7. miejsce w IRONMAN Izrael, za co otrzymała niecałe 60 punktów.

Kacper Stępniak wyprzedził Roberta Wilkowieckiego

Dwóch reprezentantów Polski mamy w najlepszej „100” zestawienia PTO. Robert Wilkowiecki spadł w zeszłym tygodniu o kilkadziesiąt pozycji. Aktualnie zajmuje 66. miejsce.

Świetne występy Kacpra Stępniaka sprawiły, że awansował blisko TOP50. Zwycięzca Challenge Gdańsk i IRONMAN 70.3 Warsaw zajmuje aktualnie 58. miejsce Stępniak został również niedawno nominowany w plebiscycie na zawodnika miesiąca PTO. Głos można na niego oddać w mediach społecznościowych na Instagramie. Liderem zestawienia pośród mężczyzn jest od dłuższego czasu Kristian Blummenfelt.

Pod koniec sezonu najlepsza setka zawodników rankingu PTO otrzyma 1.000.000$ do podziału. Punktacja zawodników w danym wyścigu oparta jest na poziomie wyścigu (tzw. SOF). Ostateczną liczbę punktów wyznacza zajęte miejsce, obsada wyścigu oraz czas ukończenia. Sposób liczenia punktów został przez nas opisany w poniższym artykule.