Hamburg: medale Polaków, Jakub Brzóska mistrzem świata AG!

Świetny występ mają za sobą Polacy, którzy wystartowali dzisiaj w mistrzostwach świata na sprincie w Hamburgu. Jakub Brzóska wraca ze złotym medalem, a nie są to jedyne zdobycze reprezentantów Polski!

W Hamburgu trwają właśnie mistrzostwa świata World Triathlon na dystansie sprintu. Wczoraj w wyścigu juniorów startował Kuba Gajda. Dzisiaj w południe na trasę ruszyli age-grouperzy, którzy poradzili sobie doskonale.

Złoty medal Jakuba Brzóski!

Świetnie rozpoczął w swoim wyścigu Jakub Brzóska (M30-34). Po pływaniu miał czas 9:45, który dawał mu drugie miejsce. Miał jednak niewielką stratę do lidera.

Brzóska w dalszej części wyścigu radził sobie doskonale. Zaliczył jeden z lepszych czasów na rowerze, a później drugi najlepszy czas na biegu (17:00). Na metę przybiegł pierwszy, z czasem 01:00:54 zdobywając złoty medal! Na 2. miejscu uplasował się Greg Divall z Wielkiej Brytanii (1:00:54), a na 3. miejscu Andras Czigany z czasem 1:00:24.

Medale Krawczyk i Zgliczyńskiego!

Świetnie pływanie rozpoczęła dzisiaj również Natalia Krawczyk (K35-39). Jej czas dawał liderowanie z minutę przewagi. Polka walczyła bardzo mocno o kolejny sukces na dystansie sprinterskim, bo rok temu w Monachium zajęła 3. miejsce.

Ostatecznie Polka dotarła na metę z 2. czasem, zdobywają srebrny medal. Wygrała Lena Brunkhorst z Niemiec, która miała czas 1:07:02. Czas Polki to 1:07:28. Na 3. miejscu Sandrine Benz z czasem 1:08:07.

MŚ na sprincie – TOP5 w kategorii K35-39:

1. Lena Brunkhorst – 1:07:02
  2. Natalia Krawczyk – 1:07:28
  3. Sandrine Benz – 1:08:07
  4. Rachel Nicholl – 1:10:18
  5. Emma Palfrey – 1:10:50

Kolejny fantastyczny występ ma za sobą również Grzegorz Zgliczyński. Doświadczony zawodnik do swojej kolekcji medali i sukcesów dołoży brąz na sprincie w kategorii M55-59. W jego kategorii wygrał Udo Van Stevendaal (1:03:30). Na 2. miejscu uplasował się Robert Skaggs (1:04:30). Zgliczyński miał na mecie czas 1:04:45.

MŚ na sprincie – TOP5 w kategorii M55-59:

1. Udo Van Stevendaal – 1:03:30
  2. Robert Skaggs – 1:04:30
  3. Grzegorz Zgliczyński – 1:04:45
  4. William Didier – 1:04:45
  5. Oliver Degenhardt – 1:05:15

Z dobrymi wynikami z Hamburga wrócą również Aleksandra Bańbor oraz Sandra Kopiczko, które startował w K25-29. Banbor uplasowała się na 5. miejscu z czasem 1:07:31. Kopiczko przybiegła na metę kilkadziesiąt sekund później, a jej czas to 1:07:59. Zajęła 7. miejsce.