Mistrzostwa Europy Balikseir 2023: Aleksandra Ferchmin dziesiątą juniorką w Europie!

Juniorzy zakończyli rywalizację w ramach mistrzostw Europy w tureckim Balikesir. Aleksandra Ferchmin zajęła 10. miejsce w starcie finałowym! Jak poradzili sobie pozostali Polacy?

W dniach 4-6 sierpnia w tureckiej miejscowości Balikesir rozgrywane są zawody 2023 Europe Triathlon Sprint & Relay Championships Balikesir, czyli mistrzostwa Europy na dystansie sprinterskim i sztafet.

Jako pierwsi rywalizację zakończyli Juniorzy, którzy od rana (sobota, 5 sierpnia) startowali w wyścigach finałowych.

Mistrzostwa Europy Balikseir 2023 – finały Juniorów

W piątkowych kwalifikacjach najlepiej z Polaków zaprezentowała się Aleksandra Ferchmin, która z czasem 00:24:53 zajęła 7. miejsce i tym samym zdobyła kwalifikację do finału A.

Druga z reprezentantek Polski, Maja Wąsik zameldowała się na mecie na 13. miejscu, co pozwoliło jej na start w finale B i walkę o miejsca w drugiej połowie stawki. Do finału B awansowali również Stanisław Ptaszyński i Filip Glapa.

Starty finałowe rozpoczęły się o godzinie 8:00 finałem B Juniorek. W wyścigu świetnie zaprezentowała się Maja Wąsik, która jako pierwsza przekroczyła linię mety, tym samym zajmując 31. miejsce w ogólnej klasyfikacji mistrzostw Europy.

Dobry wyścig w męskim finale B zaliczyli również Filip Glapa i Stanisław Ptaszyński, którzy zameldowali się kolejno na 7. i 17. miejscu, co dało im odpowiednio 37. i 47. miejsce na mistrzostwach Europy Juniorów.

Aleksandra Ferchmin, która jako jedyna reprezentantka Polski startowała w finale A, dającym jej możliwość walki o najwyższe lokaty zajęła ostatecznie 10. miejsce.