ME Balikesir: dobry start Magdaleny Sudak!

Reprezentanci Polski mają za sobą kolejne starty w mistrzostwach Europy, które odbywają się w tureckim Balikesir. Wczoraj na starcie supersprintu stanęli między innymi Maciej Bruździak oraz Magdalena Sudak. Jak poradzili sobie nasi zawodnicy?

W piątek na starcie supersprintu (270 metrów, 8 km, 1,7 km) w Balikesir stanęli Maciej Bruździak, Mateusz Głuszkowski, Kamil Kulik, Zuzanna Sudak, Magdalena Sudak oraz Józefina Młynarska. Sobota była z kolei dniem, w którym reprezentanci Polski startowali w finałach A i B.

Piątek – Kulik i Sudak z awansem do finału A

W pierwszym półfinale mężczyzn wystartował Maciej Bruździak. Zawodnik zajął 14. miejsce, co oznaczało, że wystąpi tego dnia w finale B. W drugim z półfinałów Polskę reprezentował Kamil Kulik. Zajął bardzo wysokie, 4. miejsce, dzięki czemu bez problemu awansował do finału A zawodów. Trzecim naszym zawodnikiem, który startował w półfinale był Mateusz Głuszkowski. Zajął 13. miejsce, co oznaczało finał B, jak w przypadku Bruździaka.

Pośród kobiet w pierwszym półfinale wystąpiła Józefina Młynarska. Jej 20. miejsce oznaczało finał B. Tam wystąpiła również Zuzanna Sudak, która zajęła 22. miejsce 2 w drugim półfinale. Do finału A awansowała natomiast Magdalena Sudak, która miała 6. czas.

Sobota – Magdalena Sudak z dobrym wynikiem

Zadowolona ze swojego występu była Magdalena Sudak. Zajęła 20. miejsce z czasem 23:59. Zwyciężczynią rywalizacji została świetna Mathilde Gautier z Francji (23:05).

Sudak uzyskała jednocześnie 14. miejsce w kategorii U23 i była zadowolona ze swojego występu. – Cieszy mnie ciągły progres i świadomość, że z zawodów na zawody jestem, coraz szybsza i pewniejsza siebie. Pozostaje start sztafet (godzina 14:30 🇵🇱) i wracamy do przygotowań do Mistrzostw Polski w Białymstoku – pisała zawodniczka.

W finale mężczyzn najlepszy był Ricardo Batista, który z czasem 20:34 wyprzedził Lasse Nygarda Priestera (20:39) oraz Richarda Murraya (20:45). Kamil Kulik uplasował się na 28. miejscu. Jego czas to 22:35.

Po wczorajszym wyczerpującym półfinale byłem za słaby na złapanie najlepszych zawodników i musiałem jechać sam. Ciągle jednak jestem zadowolony z wielkiej poprawy w tym roku i zamierzam dać z siebie wszystko w sztafecie – napisał zawodnik. Kulik zajął 18. miejsce pośród zawodników U23.

Jak Polacy poradzili sobie w finałach B w Turcji?

Maciej Bruździak zajął 7. miejsce z czasem 21:58, co dało ostatecznie 37. miejsce w Elicie. Mateusz Głuszkowski zajął w tym finale 18. miejsce. Oznaczało to 48. miejsce w Elicie oraz 30. w U23.

Józefina Młynarska zajęła 9. miejsce w finale B kobiet. Dało jej to 39. miejsce w Elicie oraz 31. w kategorii U23. Zuzanna Sudak była kilka pozycji niżej. Zajęła 43. miejsce w Elicie oraz 33. w U23.

Dzisiaj reprezentacje Polski wystąpią w rywalizacji sztafet mieszanych w ramach mistrzostw Europy.