Karol Armuła pośród najlepszych zawodników PE w Rydze

Dobre informacje dotarły do nas ze stolicy Łotwy. Tam bardzo dobrze w pucharze Europy juniorów poradził sobie Karol Armuła. Polak uplasował się w czołowej „10” zawodów, co jest jego najlepszym dotychczasowym wynikiem.

Dwóch reprezentantów Polski wystartowało dzisiaj w pucharze Europy, który odbywał się w Rydze na Łotwie. Pośród ponad 50 zawodników kibicowaliśmy Karolowi Armule oraz Hubertowi Wypychowi, dla którego był to pierwszy start na takim poziomie.

Świetny start Armuły!

Rywalizację w Rydze rozpoczynało pływanie na dystansie 750 metrów. Tutaj najlepiej poradził sobie Lawrence Martindale, ale w dalszej części rywalizacji zawodnik ten nie odgrywał znaczącej roli. Karol Armuła z czasem 10:27 miał kilkadziesiąt sekund straty do lidera.

Polak doskonale pojechał część rowerową, bo 22 kilometry pokonał w 31:48, co było jednym z lepszych czasów pucharu Europy. Konsekwentnie przesuwał się o kolejne pozycje, a po biegu przekroczył linię mety na 7. miejscu. Na mecie miał czas 58:09. Dla Karola jest to najlepszy tegoroczny wynik w pucharze Europy. Przypomnijmy, że na początku lipca został brązowym medalistą mistrzostw Polski juniorów na sprincie, plasując się również na 6. miejscu w Elicie.

Mills najlepszy w Rydze

Zwycięzcą zawodów w Rydze został Oliver Mills z Wielkiej Brytanii. Na mecie miał czas 57:37 i o 5 sekund wyprzedził Roya Barona z Izraela. Na 3. miejsc uplasował się Francuz Enzo Bourdon (57:50).

Debiutujący w zawodach Hubert Wypych uplasował się na 35. miejscu. Na mecie miał czas 1:01:26. Już za niecałe dwa tygodnie Wypych będzie jednym z dwóch reprezentantów Polski w mistrzostwach Europy juniorów w aquathlonie w belgijskim Menen. Wystartuje tam w wyścigu wraz z Igorem Soborskim.