Joanna Sołtysiak zwycięska w Danii. Udany test przed Lahti

Świetne wieści docierają do nas z Danii. Joanna Sołtysiak, która przygotowuje się do startu w MŚ 70.3 IRONMAN w Lahti wygrała właśnie zawody Hvidovre Kalvebod. Polka kolarską trasę zawodów określiła mianem jednej z najbardziej osobliwych, na jakich startowała.

Dla Joanny Sołtysiak, podobnie jak dla wielu zawodników, start w Lahti będzie najważniejszym wyścigiem sezonu. Polka niedawno przygotowywała się na obozie w Livigno, a w ten weekend pokazała się ze świetnej strony, wygrywając lokalne zawody w Danii. Zwyciężyła podczas Hvidovre-Kalvebod Triathlon!

Jedna z lepszych zawodniczek OPEN!

Polka rywalizację na dystansie 1/4 Ironman rozpoczęła od najlepszego pływania pośród wszystkich zawodników i zawodniczek. Jej czas dawał ogromną przewagę nad kolejną rywalką, bo ponad 2 minuty.

Sołtysiak doskonale poradziła sobie również w części rowerowej. Trasę pokonała w 1:10, jeszcze powiększając przewagę nad kolejną rywalką. W podsumowaniu wyścigu napisała później, że organizatorzy, układając plan części rowerowej, wykazali się… dużą kreatywnością.

Najbardziej powalona trasa kolarska, na jakiej miałam przyjemność startować. Czy to była przyjemność, to mogę się zastanawiać, ale na pewno nie było nudno. Jeśli Picasso miał wyobraźnie to ten, który układał trasę kolarską, nie był nawet jego uczniem. Ba, ta osoba z pewnością była nauczycielem Picassa – pisała.

Część biegowa była wydłużona w stosunku do normalnego dystansu 1/4 Ironman. Sołtysiak przebiegła ponad 11 kilometrów w czasie 46:12 i zupełnie samotnie dobiegła na metę. Jej przewaga nad kolejną rywalką wynosiła niecałe 7 minut!

Ciekawostką jest, że gdyby brać pod uwagę wyniki wszystkich zawodników i zawodniczek to Polka zajęła 3. miejsce, przegrywając tylko z Paulem Schindlerem (2:10:55) oraz Rasmusem Naeblerodem (2:13:09).