Efekty świetnego ścigania w Azji. Kacper Stępniak blisko najlepszej „30” PTO!

Kilka dni temu Kacper Stępniak świetnie poradził sobie w swoim debiutanckim wyścigu PTO – Asian Open. Teraz zbiera pierwsze owoce tego występu. W najnowszym notowaniu PTO awansował o prawie 20 pozycji.

Kacper Stępniak w ostatniej chwili dołączony został do listy zawodników Asian Open. Polak otrzymał dziką kartę od organizatorów i skwapliwie z niej skorzystał. Podczas niedzielnego wyścigu zajął 7. miejsce. Teraz wiemy już, że wynik ten dał mu rekordową liczbę punktów do klasyfikacji.

Przeskoczył o prawie 20 miejsc!

Wysokie, 7. miejsce Stępniaka w wyścigu, który miał bardzo mocną listę startową, oznaczało aż 85,63 pkt do klasyfikacji PTO. To najwyższa liczba punktów Polaka zdobyta w historii jego występów. Tym samym Stępniak poprawił również swoją średnią liczbę punktów (80,15) i awansował aż na 37. miejsce! Tak wysoko nie był jeszcze żaden Polak.

Pełną klasyfikację PTO znajdziesz w tym miejscu.

Aż 99,38 pkt za wyścig w Singapurze zdobył Kristian Blummenfelt, który od dłuższego czasu jest liderem PTO. Pieter Heemeryck, który uplasował się na 2. miejscu, zdobył 96,83 pkt i awansował w klasyfikacji na 7. miejsce. Do czołówki dołączył też niesamowity Jason West. Amerykanin ma za sobą dwa znakomite wyścigi PTO i zajmuje już 3. miejsce.

Lahti okazją na poprawę pozycji

Już za kilka dni Kacper Stępniak będzie jednym z ponad 50 zawodników, którzy wystartują na mistrzostwach świata IRONMAN na połówce. Rywalami Stępniaka będą między innymi Kristian Blummenfelt, Ben Kanute, Sam Long, Jason West, Lionel Sanders, Jackson Laundry i Frederic Funk. Pełną listę znajdziecie w naszym newsie.

Zawodnicy oprócz tytułu mistrzowskiego rywalizowali będą o punkty w klasyfikacji i bez wątpienia, będzie to jeden z wyścigów, który może mieć duże znaczenie w kontekście zaproszeń na kolejne wydarzenia pod egidą Professional Triathletes Organization.

Przypomnijmy, że kilka dni temu PTO oraz World Triathlon ogłosiły rozpoczęcie długofalowej współpracy. Jej efektem jest World Championship Long Distance Tour, czyli cykl wyścigów na całym świecie, który zastąpi wyścigi PTO Tour i wyłoni mistrza świata na długim dystansie. W tym sezonie zawodnicy walczą więc nie tylko o nagrody z klasyfikacji PTO, ale również szansę na zaproszenie na wyścigi i dzikie karty.