Piotr Łazaronek mistrzem Europy w aquabike!

Mistrzostwa Europy rozgrywane w belgijskim Menen zakończone zostały wyścigiem aquabike age-grouperów na dystansie średnim. Na podium stanęło dwóch reprezentantów Polski, a Piotr Łazaronek zdobył tytuł mistrza Starego Kontynentu!

W niedzielę 27 sierpnia zakończyły się trwające od 25 sierpnia multisportowe mistrzostwa Europy rozgrywane w Belgii. Świetne występy zaliczyli polscy age-grouperzy, startujący w wyścigu aquabike na dystansie średnim (1.9 km pływania/ 90 km roweru).

Podium razy dwa

Na starcie mistrzostw Europy w aquabike zameldowało się dziewięciu Polaków. W biało-czerwonych barwach wystąpili Aleksandra Wiertelak, Aleksandra Rzeszutko, Natalia Postawa, Magdalena Goezte, Maciej Florczak, Marek Piekarski, Bartosz Stańczak, Grzegorz Sękowski i Piotr Łazaronek.

Najlepiej spośród reprezentantów Polski poradził sobie Piotr Łazaronek, który zdobył tytuł mistrza Europy w kategorii M40-44, wbiegając na metę z czasem 02:45:31.

Świetny występ zaliczyła również Natalia Postawa, która w swoim aquabike’owym debiucie zajęła 3. miejsce kategorii M20-24. Polka była najmłodszą zawodniczką kategorii i jak przyznała po wyścigu móc: „stanąć na podium z tak doświadczonymi i wielokrotnie nagradzanymi zawodniczkami to prawdziwy zaszczyt”.

Była życiowa forma, sprawny sprzęt, brak deszczu i dobra dyspozycja dnia! Wróciła pewność siebie, którą utraciłam na słabych startach i przy kolejnych kontuzjach – napisała po starcie Natalia Postawa.